PEKŞEN: VATANDAŞIN DERDİ BAŞINDAN AŞMIŞ…

...

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, AK Parti’ye oy veren yurtsever, muhafazakar, milliyetçi insanların da bu oyunun farkında olduğunu söyledi, “Bu ülkede 80 milyonun bekasının, yanılabilir, kandırılabilir, aldatılabilir bir tek kişinin iradesine teslim edebilir miyiz.” Dedi.

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, dün akşam Ana Haber Bültenimizde canlı yayın konuğuydu. Referandum saha çalışmaları kapsamında dün Düzce’ye gelen Pekşen, Düzce’de de halkın bunun parti değil milli bir mesele olduğunun farkında olduğunu söylerken, Anayasa değişikliğine hayır diyeceklerin PKK’nın yanında olduğu söylemlerine karşı PKK tarafından evet denilecek açıklamalarının gelmeye başladığını, bunu da kendisinin “ İmralı Canisi” diye nitelendirdiği Öcalan’ın kitabında daha önce meclis kürsüsünde gösterdiğini hatırlattı.

 

HALKIN ÖNÜNE GETİRİLEN ANAYASA ÖCALAN’IN KİTABINDAKİ İLE AYNI

Pekşen, “ Bu kitapta yazıyor dedim satır satır. Diyor ki, Türkiye bize söz verdi. 2005 yılında AKP hükümeti ile anlaştık, bize özerk bölge kurulacak, Anayasa değişecek, Anayasa içerisinde AKP kendisine bir düzen tutacak biz de özerk Kürdistan’da sosyalist bir düzen kuracağız. Buna ilişkin, bütün direnişleri tek tek kırdık diyor. Neymiş direniş, Milli ordu, milli insanlar direniyormuş, CHP direniyormuş, yani milli değerler için direnenlerin tamamına bir kumpas kurduk diyor.AKP’nin bugün halkın önüne getirdiği Anayasa Öcalan’ın kitabındaki Anayasa. İmralı Canisi ülkeyi bu tuzağa sürükleyecek milletimiz buna evet mi diyecek tabi ki hayır diyecek.” Dedi.

 

BU KEZ AKPLİLER DE YETER DİYOR

AK Parti’ye oy veren yurtsever, muhafazakar, milliyetçi insanlarımız da bu oyunun farkındalar” diyen Pekşen, bu kez Ak Partililerin yeter artık dediğini, milli mesele olduğunun herkesin farkında olduğunu belirtti,  “ Bu ülkede 80 milyonun bekasının, yanılabilir, kandırılabilir, aldatılabilir bir tek kişinin iradesine teslim edebilir miyiz.” Dedi.

 

TÜRKİYE KAOSA ONLARIN HUKUK DIŞI KARARLARIYLA SÜRÜKLENDİ

Türkiye’nin şu andaki en büyük sorununun Anayasa Mahkemesi olduğunun altını çizen Pekşen, yaşanan gerilimin müsebbibinin Ankara’da tepede oturan Anayasa Mahkemesi Yargıcı kimliği taşıyanlar olduğunu belirtti.

Pekşen, “ Diyorlar ya OHAL dönemindeki kanun hükmündeki kararnameleri incelemeye tabi tutamayız. Ben de soruyorum, idam cezasını getirdim FETÖ’cülerin ele başlarını astım diyebilir mi, parlamentoyu fes ettim diyebilir mi, partileri kapattım diyebilir mi, Valilikleri İl Başkanına bağladım diyebilir mi, Anayasa mahkemesinin kararına göre bunların hepsi mümkün. Onun için Türkiye’de bugün gerilim varsa, kutuplaşma varsa, bugün hukuki güvence yoksa, yargıçlar insanları tutukluyorlarsa, tutuklamayan yargıcı tutuklar hale getirdilerse, bunun müsebbibi Ankara’da o tepede oturan Anayasa Mahkemesi Yargıcı kimliği taşıyanlardır. Türkiye bu kaosa onların hukuk dışı kararlarıyla sürüklenmiştir.” Şeklinde konuştu.

 

VATANDAŞIN DERDİ BAŞINDAN AŞMIŞ…

“80 tane milletvekili var FETÖ’cü niye dokunulmuyor” diyen Pekşen,  gariban ailelerin çocuklarının atıldığını söyleyerek, “ Yoksul ailelerin çocukları ne oldu AKP döneminde, nereye girebildiler, devlette bir kadro mu buldular, ya polis olacaklar Güneydoğu’da şehit olacaklar, ya asker olacaklar Güneydoğu’da şehit olacaklar, yoksul ailelerin çocukları orada ölüyor ama AKP’nin yandaşları burada” diyerek 1 yılda çok büyük zarar eden Türk Hava Yollarının bilançosunu gösterdi.

Pekşen, “Bu Anayasa Düzce’deki gençlere iş ekmek vaat ediyor mu, gençlerimiz Düzce’de kendilerine gelecek görüyorlar mı” derken, “ Yoksul insanlara bir şey söylüyor mu, annemin tenceresine bir şey söylüyor mu, esnafa yok, tüccara, işçiye, anneler, çocuklara yok, kime anayasa bu. Vatandaşın derdi başından aşkın, ya çocuğu şehit olacak, ya işsiz kalacak, FETÖ diye yaftalanacak, böyle bir devlet mi olur.” Şeklinde konuştu.

 

ÖNCE BU ÜLKENİN İNSANLARINA HESAP VERECEKSİNİZ

Anayasanın derdinin farklı vatandaşın derdinin farklı olduğunu vurgulayan Pekşen, “ turizm çökmüş, ticaret çökmüş, esnaf kepenk kapatmış, bunlarla meşgul değiliz, neyle meşgulüz, 9 Şubat 2017 tarihinde resmi gazetede yayınlanan KHK’nın 4. maddesi bankacılık  zimmeti suçu ortadan kaldırılıyor. Bir çok banka yağmalandı, Bu anayasa onunla meşgul. Hükümetin denetlenmesi parlamentonun elinden alınıyor. Çalmıyorsan, yolsuzluk yapmıyorsan, rüşvet almıyorsan niye hesap vermekten kaçasın ki. Önce bu ülkenin insanlarına hesap vereceksiniz. AKP iktidara bir hırka bir tas çorba iddiasıyla geldiler. Başı secdeye değen insanlar çalmasın çaldırmasın bu memlekete yeter diyorlardı. Ama şimdi o mantıkla oy veren insanlar bile bu rezalete artık yeter diyorlar. Bu sefer başka diyorlar.” İfadelerini kullandı.

 

BİZİM EVLATLARIMIZ EL KAPISINDA ŞEHİT OLURKEN..

Türkiye’nin kınalı kuzuları el kapısında şehit olurken, Suriyelilerin o şehit annelerinin sırtından geçindiğini söyleyen Pekşen, “ bizim evlatlarımız başkasının vatanı için şehit olurken, Suriyeliler niye gidip vatanını savunmuyor, bu nasıl vicdan bunun için bu Anayasaya hayır diyeceğiz, Allah’tan başkasına kulluk etmemek için hayır diyeceğiz” dedi.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU