MHP’nin fındık üreticisi ile işi yok mu?

..

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba’nın 5 gün önce  fındık için 10 lira fiyat vermesi Karadeniz bölgesini ayağa kaldırırken, aradan geçen zaman içinde ne MHP Genel merkezinde, ne MHP il merkezinden ve nede Akçakoca ilçe teşkilatından  hiçbir açıklama yapılmaması kafaları karıştırdı.

13 liranın üzerinde fiyat bekleyen fındık üreticisi, 10 lira olarak açıklanan fiyatın şokunu yaşarken, Saadet Partisi ve CHP ilçe örgütleri, muhtarlar, sektör temsilcileri ve STK’lar hükümetin fiyat politikasını eleştiri yağmuruna tuttu.  Nedendir bilinmez MHP ise,  AK Parti gibi olayı sessizce geçiştirme yoluna gitti.

Açıklanan 10 lira,  maliyeti bile karşılamıyor diyen üreticiler, parlamentoda grubu olan partileri hükümetin yanlış fiyat politikasın karşı hareket etmeye ve tepki koymaya çağırırken, MHP’nin olan bitini seyirci kalmasına  hiçbir namla veremediklerini dile getridir.

MHP’nin sessiz kalmasına ve iktidar partisinin arkasına saklanmasına bir anlam veremediklerini dile getiren üreticiler, hatalı fındık politikaları yüzünden son yılların en zor sezonunu geçiren fındıkçının yanında MHP bugün olmayacaksa daha ne zaman olacak diye,  sordular.

Akçakoca Devlet hastanesinin taşınmasına itiraz eden ve bununla ilgili arka arkaya açıklama yapan MHP ilçe başkanı Mustafa Özensel'in,  fındıkçının sorununa hiç sahip çıkmadığını söyleyen üreticiler, AK Parti hükümetinin 15 yıldır devam ede gelen yanlış fındık politikası  MHP’nin gündemine giremiyorsa, Akçakocalının hangi sorunu MHP’nin gündemine yer eder sorusunu sordular.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU