AK PARTİ’DE KULİSLER…

...

Ak parti’de yaklaşan il kongreleri öncesinde Düzce’de de kulisler iyice hareketlenmeye başladı. Mevcut Başkan Hikmet Keskin, Ak Parti’nin bütün etkinliklerinde boy gösteren Baro eski Başkanı Ali Dilber, bir önceki kongre öncesinde son 4’e kalan Yakup Demircan ve Düzce’nin tanınmış bir işadamının oğlunun adı bugünlerde sıkça dillendirilmeye başlandı.

 

 

AK Parti’de kongre süreci başladı. Delege seçimleriyle birlikte belde başkanlıklarına atama yapıldı, önümüzdeki haftalarda ilçe kongreleri tamamlanacak, ardından il kongresi yapılacak.

Kamuoyunun en çok merek ettiği konu hiç kuşkusuz AK Parti’de il başkanlığına kimin getirileceği. İl kongresi merakla beklenirken Düzce’de siyaset kulisleri iyice kızışmaya, il başkanlığı için  bir çok isim dillendirilmeye başlandı.

HİKMET KESKİN’İN BAŞARISI

Ak Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin görev yaptığı 2,5 yıl içerisinde çok yoğun bir tempoda çalıştı. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde yüzde yetmiş oy alınan şehrin il başkanı olarak daha fazla çalıştı ve Düzce’nin yıllar sonra bir bakan çıkarmasına vesile oldu.

Hikmet Keskin’in görevine devam edeceği ve ikinci kez il başkanlığı koltuğuna oturtulacağı yüksek ihtimal olarak görülüyor.

Siyasi kulislerden ve Ankara’dan gelen işaretler Keskin’in tek aday olarak kongreye gideceği ve ikinci kez il başkanı olacağı yönünde.

DİLBER BÜTÜN ETKİNLİKLERDE

AK Parti’de il başkanlığı için dillendirilen bir diğer isim Baro eski Başkanı Kızılay Denetleme Kurulu Üyesi Avukat  Ali Dilber. Diber 2015 yılında yapılan kongre öncesinde genel merkeze çağrılan son 4 adaydan biriydi.

Yıllardır Düzce'nin Baro Başkanlığı görevini yürüten Dilber, 2003 - 2006 yılları arasında Doğru Yol Partisi (DYP)'den adını Düzce kamuoyuna duyurdu. 2006 Genel seçimlerinde yine DYP'den Milletvekili aday adayı olan Dilber'in, şansı yaver gitmedi... DYP, Kendisini aday olarak göstermemesinin ardından, bu kez şansını MHP'den yana denedi. 2010 yılında MHP Saflarında yerini alan Dilber'in, 2011 yılında BDP'nin, Diyarbakır Büyük Şehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ile "Horon Oynarken" ki görüntüleri basına sızmasının ardından o dönemki MHP İl Başkanı Abdullah Danışmaz tarafından ihraç edildi.

Diyarbakır Barosu’nun ev sahipliğinde yapılan toplantıda çok sayıda baro başkanı demokratik açılım, Kürt ve terör sorunuyla ilgili görüşlerini aktarmış, Dilber’in horon fotoğrafları ulusal ve yerel basında yer almıştı.

Daha sonra Dilber Ak Parti saflarında görülmeye başladı. Son dönemlerde AK Parti'nin bütün etkinliklerinde boy gösteren Dilber,  İl Başkanlığı adaylığına soyundu.

Dilber’in genel merkez nezdinde girişimlerde bulunduğu da bilinirken, Kızılay Denetleme Kurlunda birlikte çalıştığı Başbakan’ın kardeşi İlhami Yıldırım ile Ankara’da yakın ilişki içinde olduğu duyumu alındı.

DEMİRCAN BİR KEZ DAHA

AK Parti Kulislerinde, geçtiğimiz 30 Mart Yerel Seçimleri'nde Gölyaka Belediye Başkan aday adayı olan, ancak adaylık şansı bulamayan iş adamı Yakup Demircan'ın da İl Başkanlığı için adı geçiyor. 2015 yılında yapılan kongre öncesinde İl Başkan Adaylığı için bazı siyasilerin desteğini alan, Genel Merkez nezdinde de destek arayan Demircan,

 

Son olarak Ankara’ya çağrılan ve dönemin Ak Parti Genel Başkanı  Ahmet Davutoğlu ile görüşen dört aday adayından biriydi. O dönemde İl Başkanlığı koltuğuna oturamayan  Demircan’ın bir kez daha şansını deneyeceği konuşuluyor. 

SÜRPRİZ İSİM

Kulislerde konuşulan bir başka ihtimal ise  kamuoyunda ses getirebilecek sürpriz bir ismin il başkan adayı olması. Bu isim her ne kadar çok dillendirilmese de, Düzce’deki köklü bir aileden çok tanınan bir işadamının oğlu olduğu, çok iyi bir eğitim aldığı öğrenilen bu ismin,   genel merkeze çağrıldığı,  görev verilirse yapar mısın diye sorulduğu duyumu alındı.  Siyasetin çok içinde olmayan, ancak bir siyasi partide yöneticilik yapan bu ismin, sürpriz olarak ortaya çıkacağı da kulislerde son günlerde konuşulanlar arasında.  

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar6
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU