DOSYALAR VE MÜFETTİŞ RAPORLARI İLETİLDİ

...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 884 Belediye Başkanı’nı 13 Eylül’de Ankara’ya çağıracak. Başkent yolcusu başkanlarla ilgili komisyonların hazırladığı dosyalar toplantıda masaya yatırılacak

YEREL YÖNETİMLER

AKP Yerel Yönetimler Başkanlığı, belediye başkanları için hazırladıkları dosyaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletti. Hazırlanan dosyaların incelenmesinin ardından, 13 Eylül Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Ankara’da bir toplantı yapılacak ve burada başkanlarla ilgili değerlendirmeler yer alacak.

DOSYADA NELER VAR?

Belediye Başkanları hakkında gönderilen dosyalarda, halkla yapılan görüşmeler ve memnuniyet dereceleri, tahsis edilen kamu kaynaklarını nasıl kullandıkları, tercihleri, öncelikli yatırımları, bütçe dengeleri, personel harcamaları gibi yönetim anlayışıyla ilgili kararları, teşkilat üyelerinin yazdıkları raporlar gibi kriterler yer aldı.

MÜFETTİŞ RAPORLARI

Başkanların faaliyetleri seçim vaatlerini yerine getirme oranları ve şikayetlerin de yer aldığı dosyaya milletvekillerinin görüşleri de eklendi. Parti tarafından görevlendirilen müfettişlerin izlenimlerinin de dosyaya eklenmesiyle oluşan sonuç külliyeye iletildi. Cumhurbaşkanı tarafından verilecek kararla, aday olabilecek, ya da olmayacak isimler belirlenecek.

NASIL DÖNECEKLER?

13 Eylül’de yapılacak olan toplantı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, belediye başkanlarına gördüğü eksiklik ve hataları söylemesi ve aday olmayacaklara bunu belirtmesi bekleniyor. Belediye Başkanlarının kader toplantısı olarak görülen toplantıya, 884 başkanın çağrıldığı öğrenildi. Başkanların nasıl bir yanıtla dönecekleri merakla bekleniyor.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU