CHP KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

...

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 94. yıl dönümü dolayısıyla, CHP Düzce İl Başkanlığı tarafından Anıtpark’ta Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, Türkiye’nin  Atatürk’ün koyduğu muhasır medeniyetler seviyesine ulaşmak hedefinden gittikçe uzaklaşmasının CHP’nin iktidarda olamayışından kaynaklandığını söyledi.

Kurtuluş savaşı sonrası Başkomutan  Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923 yılında kurulan Cumhuriyet Halk Partisi 94. kuruluş yıl dönümünü kutluyor.

CHP Düzce Teşkilatıda 94. yıl dolayısıyla Anıtpark'ta bir program düzenledi. CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, Merkez İlçe Başkanı Alaattin Duran, Kadın ve Gençlik Kolları, il ve ilçe teşkilatları ile bazı STK temsilcilerinin katıldığı program  Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden kutlama programında CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan bir konuşma yaptı. Tozan, 9 Eylül’ün Türkiye’nin bağımsızlığının temelini attığı gün olduğunu söyledi.

Tozan, “ Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk benim 2 büyük eserim vardır der. Biri Türkiye Cumhuriyeti diğer Cumhuriyet Halk Partisi. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Türkiye’yi muhasır medeniyetler seviyesine gitme hedefi koymuştur. Bu sosyal, ekonomik ve bilimsel açıdan diğer ülkelerden daha iyi olmak demektir. Maalesef bugün baktığımızda ülkemiz hiç de o durumda değil. Dünyada basın özgürlüğünde 180 ülkeden 155., hukuk üstünlüğü endeksinde 102 ülke arasında 80. sıradayız. Demokrasi endeksinde 165 ülke arasında 97. sıradayız. Yani Atatürk’ün koyduğu hedeften gittikçe uzaklaşan bir Türkiye var. Nedeni de CHP’nin iktidarda olamayışıdır.” Dedi.

Bugünkü iktidarın milli tarım, milli hayvancılık politikası olmadığını belirten Tozan, dış politikanın çok kötü olduğunu söyledi. Tozan CHP’nin hedefinin kongrelerden güçlü bir şekilde çıkak 2019’da iktidarı almak ve ülkeyi muhasır medeniyetler seviyesine götürmek olduğunu dile getirdi.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU