HASTALIĞA YAKALANAN ARKADAŞLARINI UNUTMADILAR

...

Standart Profilde kas hastalığına yakalanan iş arkadaşlarının sevindirmek isteyen bir grup işçi, hasta olan arkadaşlarına akülü araba hediye ettiler. 2 Çocuğu bulunan ve arkadaşlarının anlamlı hediyesini alan kas hastası emekli işçi Hakan Demirel, hastalığının ilerlememesi için tedaviye ihtiyacı olduğunu dile getirerek yardımseverlerden kendisine yardımcı olunmasını istedi.

Standart profilde çalışan Hakan Demirel, 1 yıl önce kas hastalığına yakalanarak yürüme yeteneğini kaybetti ve yatağa mahkûm oldu. Sadece yardımla haftada 2 defa dışarı çıkabilen ve güneş yüzü görebilen Hakan Demirel’in bu durumuna üzülen 5 yıl birlikte çalıştığı arkadaşları topladıkları para ile Hakan Demirel’e akülü tekerlekli araba hediye ettiler.

Sevincini dile getiren emekli hasta işçi Hakan Demirel, sevincini dile getirirken arkadaşlarına da teşekkür etti. Ayrıca Demirel, hastalığı nedeniyle haftada sadece 1 ya da 2 defa dışarı çıkabildiğini ancak arkadaşlarının süprizi ile artık sürekli dışarı çıkabileceğini dile getirdi. Hakan Demirel; “Rahatsızlığım, Kas Hastalığı. Bu hastalık nedeniyle dışarıya çıkmakta, gezmekte, herhangi bir aktivite yapmakta zorluk çekiyorum. Arkadaşlarım sağ olsun unutmadılar, Allah hepsinden razı olsun. Küçük bir hediye aldık gibi düşünüyor olabilirler ama benim için çok büyük bir hediye. Evimden, son 1 senede 10 defa, dışarıya çıkmamışımdır. Bu araç sayesinde rahatlıkla dışarıya çıkacağım. Güneş alacağım, belki yağmur yiyeceğim. Dışarının keyfini süreceğim” diye konuştu.

“HASTALIĞIMIN YAVAŞLAMASI İÇİN TEDAVİ LAZIM”

Hakan Demirel ayrıca MS Hastalığı’nın bilinen tedavisi olmadığını ancak ilerlemesinin yavaşlaması için sürekli hareket halinde olacağı havuz tedavisi gerektiğini bunun içinde aldığı emekli maaşının yeterli gelmediğini dile getirerek, 2 çocuğuna maaşıyla bakmakta zorlandığını dile getirerek, hayırseverlerden tedavisi için kendisine yardımcı olunmasını da istedi. Hakan Demirel; “Kas hastalığının bilinen bir tedavisi yok. Ama bu hastalığı yavaşlatmak, minimize etmek için havuzda yüzmem, tedavi görmem gibi yöntemler var. Tabi bunun için maddi güç gerekiyor. Şu anda bütçem buna yetmiyor. Eğer bununla ilgili bir yardımsever bana yardım edebilecekse ne mutlu bana” dedi.

 

Hakan Demirel ile birlikte fabrikada 5 yıl birlikte çalıştığı arkadaşlarından Ömer Kadan; iş ortamında birçok olayı birlikte yaşadıklarını ve hastalık sürecini de iyi bildiklerini dile getirerek, hasta olarak yatağa bağlandıktan sonra da Hakan Demirel ile bağlarını kopartmadıklarını ve kendisinin de çok istediği arabayı alarak sürpriz yaptıklarını ifade etti. Ömer kadan; “Hakan Ağabeyimizi sevmemizden dolayı, arkadaşlarımızın katkısı ile bunu yapabildik. Yaklaşık 5 sene beraber çalıştık. Zaten sıkıntılarını, problemlerini bizzat görüyorduk. Belki küçük görülebilir ama bu gibi şeyler bazı insanları çok mutlu edebiliyor” diye konuştu.

 

Hakan Demirel ile 5 yıl birlikte çalıştığı bir başka arkadaşı Kadir Akyıldız ise; “Hakan’ın sorunlarını zaten biliyorduk. Hakan işten ayrıldıktan sonra da ilişkimiz hiç kesilmedi. Arkadaşlarla bu sıkıntıyı gidermek için fikir alışverişi yaptık. Sağ olsun İsmail Ağabeyimiz de devreye girdi. Küçük bir ihtiyacını gidermiş olduk. Çevrede bu gibi sıkıntılar yaşayan çok insan var. Bu insanlara yardımcı olarak onları bir nebze sevindirebilmek bizim için çok büyük bir mutluluk” diyerek dıygularını dile getirdi.

"TEDAVİSİ İÇİNDE YARDIMA İHTİYACI VAR"

Süprizin yapılmasında ve aracın temin edilmesi noktasında işçilere yardımcı olan Biz Büyük Bir Aileyiz Derneği Başkanı İsmail Yıldız ise Hakan Demirel’in tedavisi içinde maddi desteğe ihtiyacı olduğunu dile getirdi. Biz Büyük Bir Aileyiz Derneği Başkanı İsmail Yıldız; “Arkadaşları Hakan’ı unutmamışlar. Biz Büyük Bir Aileyiz Derneği olarak, arkadaşlarının katkılarıyla bu arabayı temin ettik. Bu arkadaş artık rahatlıkla dışarı çıkabilecek. Fakat bu arkadaşımızın 25 Bin Lira tedavi masrafı var. Bunun bir kısmını devlet karşılıyor. Kalan 12-13 Bin Lirası hayırsever vatandaşlara düşüyor. Onların yardımlarını da bekliyoruz” ifadelerini kullanarak yardımseverlerin harekete geçmesini temennilerinde bulundu.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU