ZANLILAR ADLİYEDE

...

Düzce’de bir ilaç fabrikasından uyuşturucu madde yapımında kullanılan hammediyi çalarak yurt dışına çıkarmaya çalışırken yakalanan ve göz altına alınan 7 kişi  emniyetteki sorgularının ardından bugün adliyeye çıkartıldı.

 

 

Düzce’de ilaç üretimi yapan fabrikada çalışan bir kişinin, fabrikanın eski çalışanı K.U ile halen çalışmakta olan D.Z., M.L ve K.R’nin fabrikadan uyuşturucu olarak kullanılan “Metamfetamin” maddesinin hammaddesi olarak kullanılan ve aynı zamanda ilaç yapımında da kullanılan “Pseudoefedrin” maddesini güvenlikli bölümden izinsiz çıkardıklarını ve malzemenin eksik olduğu ihbarını yaptı.

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerinin 6 aylık teknik ve fiziki takibi sonrasında fabrikada daha önce çalışan K.U’nun malzemenin dışarı nasıl çıkardığını planladığı, D.Z,M.L ve K.R’nin ise “Pseudoefedrin” maddesini malzeme çuvallarının içine gizleyerek dışarı çıkardıkları tespit edildi.

Polis ekipleri takiplerini derinleştirerek çıkarılan malzemelerin Z.B, H.N ve K.K eli ile yurt dışına çıkarılmaya çalışıldığını tespit ederek operasyonun düğmesine bastı. Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde şahısların evlerine yapılan operasyonda şahıslarla birlikte 20 kilogram “Pseudoefedrin” maddesi, maddenin satışından elde edilen yüklü miktarda para ile 2 adet ruhsatsız silah ele geçirildi. Göz altına alınan şahıslar Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan sorgularının ardından Düzce Adliyesi’ne sevk edildiler.

Şahıslardan M.A, K.A, K.Y, M.T ve İ.P çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, B.G ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU