YİĞİT İNŞAATLARI İNCELEDİ

...

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, devam eden okul inşaatları ve okulların fiziki durumlarının son bilgilerini paylaştı. Yiğit yeni eğitim öğretim dönemine hazır bir şekilde girmek istediklerini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, yeni eğitim öğretim dönemi başlamadan Düzce’de devam eden okul inşaatlarını inceledi. Mustafa Kemal Ortaokulu ek binasında incelemelerde bulunan Yiğit, özel eğitim anaokulu ve TOBB okulu ile ilgili de bilgiler verdi.

Yiğit,  “Pazartesi günü yeni eğitim ve öğretim yılı başlıyor. Biz de devam eden ve bitmek üzere olan inşaatlarımızı geziyoruz. Burası Mustafa Kemal Ortaokulumuzun ek binası. Bu sene bu okulda İmam Hatip sınıfı da olacak. Dolayısı ile çok ihtiyacımız olan bir binaydı. 300 Bin Lira civarında bir harcama ile tadilat yaptık. Çalışmalar bitmek üzere. Şu anda temizlik yapılıyor. İlimiz genelinde devam eden başka inşaatlarımız da var. Özel Eğitim Anaokulumuzu FETÖ’den kalan bir binaya taşımıştık. Avni Akyol Ortaokulumuzun bahçesinde kalan anaokulu binasını da ortaokula dâhil ediyoruz. Atatürk Ortaokulumuz, Türkiye Odalar ve Borsalar birliği tarafından yapılıyor. Oradaki eski prefabrik binayı da yıktık. Farklı birkaç okulda daha çalışmalar tamamlanmak üzere. Yeni eğitim ve öğretim yılına hazır bir şekilde girmeyi planlıyoruz.” Dedi.

Yeni dönemde Düzce’de 4 bin 500 öğretmenin görev yapacağını belirten Yiğit, Düzce’de Merkez ve Akçakoca Merkez dışında, bütün okulların zorunlu göreve tabi tutulduğunu hatırlatarak şu açıklamalarda bulundu.

 “ Öğretmenlerimiz bu okullarda öğretim verdiği takdirde zorunlu görevlerini tamamlamış olacaklar. Bunun bize öğretmen sayısı itibari ile çok katkısı oldu. Önceki senelere göre tayinlere baktığımızda 300 öğretmen kadar artıya geçtik. İlimizde yaklaşık 4.500 civarında öğretmenimiz var. Bunun yanında ücretli öğretmen görevlendirmeleri yapacağız. Yeni idareci atamaları yapıldı. İl genelinde 18 okula yeni müdür atandı. 100 üzerinde müdür yardımcısı atandı.”

Geçen yıl büyük sorun yaşanan Akçakoca SBL’nin eski okuluna geri döneceğini de bildiren İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Akçakoca’da yeni yapılan imam hatip lisesi binasının yeni döneme yetişeceğini söyledi.

Yiğit, “ Geçen sene, Akçakoca İmam Hatip Okulumuzda Lise ve Ortaokul aynı binadaydı. Bu okulumuzda pedagojik olarak baktığımızda, küçük ve büyük yaştaki çocuklar bir aradaydılar ve sayı oldukça fazlaydı. Akçakoca’da birçok okulda ise boşluklar vardı. Bunlardan biri de Sosyal Bilimler Lisesiydi. İmam Hatip Lisesindeki öğrencilerin daha rahat eğitim alması doğrultusunda bir karar almıştık. Bu yıla geldiğimizde Barbaros Anadolu Lisesinde Sosyal Bilimler Lisesi ile birlikte eğitim görüyorlardı. Sosyal Bilimler Lisemizin sınıfları bu yıl arttı. Orada bir hayırsever tarafından imam hatip lisesi yapıldı. 16 derslikli okul o da yeni eğitim öğretim dönemine yetişecek. Dolayısıyla bu okul da bittiği için imam hatip lisesi öğrencilerimizi yeni binada topluyoruz. Sosyal Bilimler Lisesi de kendi binasına dönecek.” Şeklinde konuştu. 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU