OKUL TELAŞI BAŞLADI

...

Okulların açılmasına çok az bir zaman kaldı. Veliler ve çocukları okul alışverişi heyecanı sararken esnafta onlara en uygun fiyata hizmet vermeye çalışıyor.

 

 

Okulların  açılmasına bir hafta kala çarşı pazarda hareketlilik başladı. Bütçelerine en uygun alışverişi yapmak isteyen veliler stres ve heyecanı aynı anda yaşıyor. Çocuklar özellikle çeşitli süper kahramanların olduğu kalem defter çanta isterken, aileler ise ekonomik bütçelerine uygun malzemeler almaya çalışıyor.

 Kalemi, silgisi, defteri, suluğu, çantası, forması, ayakkabısı, kalemliği derken veliler kara kara düşünüyor. Veliler okul alışverişini en ucuza kapatmaya çalışırken, esnaf ise piyasa hareketlense de kendilerine çok kazandırmadığından yakınıyor..

Esnaf Rafet Yamanoğlu, satışların fena olmadığını söylerken, vatandaşın kaliteli ürün tercih ettiğini belirtti, geçen yıla göre fiyatlarda fazla bir artış olmadığını dile getirdi.

Emre Yamanoğlu ise, velilerin şimdilik fiyat araştırması yaptığını söylerken, henüz beklenen yoğunluğun olmadığını, okul formalarında fiyatların ise kaliteye göre 120 ile 140 Tl arasında değiştiğini belirtti.

Çocuğu okula başlayan bir veli, en ucuz ürünleri almaya çalışsa bile forması, ayakkabısı, çantası, suluğu 500 lirayı bulurken işin içine kırtasiye malzemeleri de girince fiyat yükseliyor.  Kırtasiyeciler 2017- 2018 eğitim öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala sektörde canlanma bekliyor.

Kırtasiyeci Ahmet Sümer, piyasanın yavaş yavaş hareketlendiğini söylerken, normal şartlarda kırtasiye masrafının 100 ile 200 TL arasında değiştiğini, alış veriş yapanların çoğunlukla marka ürünleri tercih ettiğini ifade etti. Sümer, “ fiyatlarda 20 ile 30 arası bir artış var. Herkesin ihtiyacına göre de ürün var.” Dedi.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU