HATALARDAN DERS ÇIKARILDI

...

Düzcespor Teknik Direktörü Taner Öcal, Bayburt maçında alınan yenilginin savunma hatalarından kaynaklandığını söyleyerek, bu hatalardan ders çıkarılacağını belirtti, “ hedefimizden şaşmadık” diyerek bir daha yenilgi almayacaklarını iddia etti.

Düzcespor haftalık olağan basın toplantısı bugün gerçekleştirildi. Teknik Direktör Taner Öcal ve Basın Sözcüsü Emrah Özer’in katıldığı toplantıda gündem Bayburt yenilgisiydi.

Bayburt maçında savunma hatalarından dolayı mağlubiyet alındığını söyleyen Teknik Direktör Taner Öcal, takımın kötü oynadığını ifade etti.

Öcal, “ Yıllardı bu işin içindeyim ilk defa 4 gol yediğim bir maç oldu. Benim çalıştırdığım takımlar genelde savunması iyi olan takımlardır. Şampiyonluklar savunmayla gelir. Savunmamızı daha kuvvetli tutalım dedik. Ama daha 1. dakikada savunmamızın hatasından gol yedik.”  Diyerek yenilen gollerin değerlendirmesini yaptı ve “ kötü oynadık” dedi.

Maçta çok dağınık bir savunma yaptıklarını söyleyen Öcal, bu mağlubiyetten alınacak dersler olduğunu dile getirerek “ hedefimizden kesinlikle şaşmadık” dedi.

Gelecek maçta önlemlerini alacaklarını söyleyerek Düzcespor’un iyi bir takım olduğunu belirten Öcal, 2 maçta bu şanssızlığın yaşanmasının ve telafisinin mümkün olmasının sevindirici olduğunu belirtti.

Önümüzdeki hafta Bergamaspor ile Düzce’de oynanacak maçı kesin alacaklarını söyleyen Öcal, Düzce’deki yetersiz koşullardan söz etti. Saha ve tesis konusunda sıkıntı yaşadıklarını ifade ederek “ BAL takımı gibiyiz burada” dedi, bu sıkıntıların mental olarak kendisini de yorduğunu vurguladı.

Düzce’de Düzcespor için birlik olunması gerektiğini söyleyen Öcal, “1990 yılında neyse 2017 yılında da Düzce maalesef aynı, hiçbir değişiklik olmamış” derken, hataları kendi içimizde bitirerek Düzcespor’u en iyi yerlere çıkartmak için çabalamak gerektiğini belirtti.

Düzcespor Basın sözcüsü Emrah Özer ise, yapılan eleştirilerin artık bir kenara bırakılmasını istedi, Düzcespor’un başarısını istemeyen kişilerin de olduğunu savundu.

Özer, “ Önemli olan biz Düzcespor’un başarılı olmasını gerçekten istiyor muyuz. Bu camianın içerisinde yüzde 70 bunu istemeyen de var çok açık görüyoruz. Artık bunlarda o tırnakları bırakırlarsa Düzcepor daha da yukarı çıkacaktır.Bununla ilgili tedbirleri de alacağız hiç kimse merak etmesin” şeklinde konuştu. 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU