GÖÇMENLERE HİZMETTE SINIR YOK

....

Vali  Zülkif Dağlı Başkanlığında Kardeşlik Akrabalık ve Dostluk İletişim Merkezi (KADİM) aylık değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Göçmen Sağlık Biriminin kurulması ve 2017-2018 Eğitim – Öğretim döneminde İlkokul / Orta Okul / Lise çağındaki gençler arasında okula kayıt yaptırmayan ailelerin tespit edilmesi konuları görüşüldü.

 

 

Aziziye Mahallesinde hizmet veren Düzce Toplum Sağlığı Merkezi binasında hizmet verecek olan “Göçmen Sağlığı Birimi” göçmen vatandaşların hizmetine sunuldu. Göçmen vatandaşların sağlık hizmeti almaları için tek noktadan ve tercüman sorunu yaşamadan tedavi olabilecekleri bir hizmet birimi devreye girmiş oldu.

2017-2018 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte okul çağında ki Suriye ve diğer ülkelerden gelen vatandaşların Eğitim – Öğretime devam etmesi ve okul çağına gelmiş çocukların tespit edilerek okula başlamaları için aileler ziyaret edilerek bilgilendirme çalışmaları ise devam ediyor. Ayrıca aile ziyaretlerinde eğitim sistemi hakkında ailelere bilgilendirmeler yapılarak, okula yeni başlayan öğrencilerin ve ailelerinin bilinçlenmesi sağlanıyor.  Yaz dönemi boyunca Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde devam eden Türkçe Dil Kursları ile öğrencilerin okula hızlı bir şekilde uyum sağlamaları ve daha etkili bir eğitim – öğretim dönemi geçirmeleri hususunda ise çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar2
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU