MERTOL: KİMSE DÜZCELİLERİ BASİTE ALMASIN

...

Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün belediye başkanlarına yönelik konuşması için “ İnşallah Düzce Belediye Başkanımız da bu mesajları almıştır” derken, şehir merkezindeki aydınlatmaları, heykelleri ve tramvayı israflık olarak nitelendirdi. Mertol ayrıca belediye başkan yardımcılığı görevinden ayrılan Murat Caymaz hakkında yapılan açıklama için ise, “ Kimse Düzcelileri kandırmaya çalışmasın” dedi.

 

 

Ak Parti’nin Milli Görüşe geri dönmeye çalıştığını iddia eden Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, “ çok yakında milli görüş gömleğini giyecekler” derken Ak parti’nin içinde kavga gürültü olduğunu savundu. Mertol Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün belediye başkanlarına yönelik konuşmasının ardından , Düzce Belediye Başkanının da mesajı aldığına inandığını belirtti.

 

BIRAKIN BU HEYKEL İŞLERİNİ

Mertol, “ Bu kavga gürültüler çok da iyi değil Ak Parti için. Bugün Cumhurbaşkanı 80 küsur belediye başkanını Ankara’ya davet etti. Orada onlara mesajlar verdi. Sayın Düzce Belediye Başkanımız da verilen mesajları inşallah almıştır. Düzce’deki Rabia heykeli ile ilgili mesaj verildiğini ben bizzat televizyonda dinledim. Sayın Cumhurbaşkanı hakikaten çok doğru söylüyor. Bırakın bu heykel işlerini diyor, kibri bırakın, böbürlenmeyi, israfı bırakın, lüzumsuz harcamayı bırakın, halkın arasında olun, icraat yapın diyor. Teşekkür ediyorum Sayın Cumhurbaşkanına. İlk defa Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ağzından belediyecilik anlatılırken, belediyecilikte güzel hizmetlerin Refah Partisinde başlayıp Faziletle devam ettiği, şu an Ak Partiyle sürdüğünü anlatıyor ama ben de iddia ediyorum ki, şu an mevcut Ak Partili belediyeler oy oranını artırmıyor azaltıyor.” Dedi.

 

GİT GEL KONYA 6 SAAT

Düzce’de belediyecilik anlamında son zamanlarda yapılan  harcamaların tamamını israf olarak gördüğünü söyleyen Mertol, aydınlatmanın ve tramvayın israf olduğunu vurguladı, mültecileri işaret ederek “ Düzce’de misafir ettiklerimizin çoluğu çocuğu akşama kadar git gel yapar başka da bir işe yaramaz” dedi.

Mertol, “ Aydınlatmalar israf, heykeller israf, tramvay israf. Biz Saadet Partililer bir ülkenin, beldenin hayrına yapılan hiçbir işin karşısında olmayız. Düzce Belediye Başkanımız Sayın Keleş’in bu eğrelti şekilde yaptığı düzenlemelerle, daha bu gün arkadaşım gelen misafirini çarşıya götürmekten imtina ettiğini söyledi. Vatandaşımızın bir çoğu bundan rahatsız. Aydınlatma yapılmaz diye bir kural yok. Aydınlatmayı yaparsınız daha şık, daha modern bir şekilde yaparsınız. Düzce’deki tüm yapılacak işler bitti de sıra oraya mı geldi. Tramvayın 1.7 milyon TL’ye yapılmasının mantığını bana kimse izah edemez. Bana derse ki, bunu Soğancı’dan alacağım yeni yapılan parka kadar götüreceğim, çok cüzi bir taşıma bedeli olacak, ben ona destek veririm. Ama İstanbul caddesinde yolu trafiğe kapatıyorsun, oldu bir kere artık yapacak bir şey yok. Kazdın ortana bir tramvay hattı geçiriyorsun. Ben diyorum ki Düzce’de misafir ettiklerimiz var çok sayıda onların çoluğu çocuğu akşama kadar biner iner git gel Konya 6 saat olur başka da bir şey olmaz. Düzce’ye bir şey katacağını zannetmiyorum.” Şeklinde konuştu.

 

KİMSE DÜZCELİLERİ BASİTE ALMASIN

Murat Caymaz’ın Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılması ile ilgili de konuşan Mertol, “ Düzceli vatandaşı çok basite almanın manası yok” diyerek görev değişikliği ile ilgili eleştiride bulundu.

Merol, “ Bir insan ya istifa eder ya da görevden alınır. Bir şey yapıyorsanız arkasında durun. Gereksiz açıklamalarla da Düzceli vatandaşlarımızı kandırmaya kalkmayın. Düzce’de görev yapan bir belediye başkan yardımcısı kardeşimizin bu şekilde şahsının sıkıntıya düşmesine ben rıza göstermem. Ne olursa olsun” dedi.

 

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU