MERTOL: HUKUKİ VE İDARİ SÜREÇ BAŞLATILACAK MI?

...

Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, belediyenin şirketleri YEYPAŞ ve İNTAŞ şirketlerinden yüksek maaş alan personel için Belediye Başkanı Dursun Ay’a çağrıda bulundu, “ haklarında hukuki ve idari işlem başlatılacak mı” diye sorarken, Başkan Ay’ın gerçek rakamları Düzcelilerle paylaşmasını istedi.

 

 

Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol açıklamasına Mustafa Kemal Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümü dolayısıyla rahmetle anarak başladı. Hakkari şehitlerimizi ve 12 kasım Düzce depreminde hayatını kaybeden hemşerilerimizi de unutmadı.

Geçtiğimiz hafta Türkiye’nin gündemindeki yerli otomobil konusunda açıklama yapan Mertol, tarihimizde Devrim adında 129 günde bir otomobil üretildiğini hatırlattı, “ İktidar 15yıldır hala üreteceğim diye söylemektedir” dedi. 1960 yılında bir Babayiğit’in yerli otomobili yapmak için ortaya çıktığını o ismin ise rahmetli Necmettin Erbakan olduğunu söyledi.

Mertol, “  Milli uçağımız semalarda diye en az 3 seçim geçirdiler. İnsan ister istemez bu da acaba bir seçim propagandası diye düşünmeden edemiyor. İnşallah bu da diğerleri gibi seçim yatırımı değildir. Unutmayalım ki motor önemli ancak araba sadece motordan ibaret değildir. Türkiye’nin sadece yerli otomobil konusunda değil her alanda babayiğide ihtiyacı vardır. Türkiye istifa eden belediye başkanlarını konuşmaktadır ama belediyelerin borçlarını konuşmamaktadır.” Dedi.

Türkiye gündemindeki diğer konuları da değerlendiren Mertol, seçim barajının tamamen sıfırlanmasını istediklerini söyledi, et ithali konusunda hayvancılığa vurulan darbeyi “ bu ne basiretsizliktir” şeklinde nitelendirdi.

Vali Zülkif Dağlı’ya hava kirliliği ile ilgili yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür eden Mertol, izolasyon olmayan binalara doğalgaz verilmesi konusunda bir uyarıda bulundu. Düzce’nin gündemindeki belediye şirketleri ve maaşlar konusunda ise, daha önce yaptığı bir açıklamayı hatırlattı,  belediye başkanından gerçek rakamları Düzcelilerle paylaşmasını istedi.

Mertol, “ MHP Meclis üyesi Sayın Ercan Katırcıoğlu’nun bankamatik memurları ve fahiş maaşlarla ilgili mecliste yapmış olduğu basın açıklaması sonrası, Düzce’de yer yerinden oynadı. Meclis Başkanı Sayın Keskinli bir açıklama yaptı. Katırcıoğlu’nun ifade ettiği maaşların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Biz SP İl Teşkilatı olarak, geçmişte ödenen bu haksız maaşlarla ilgili hukuki ve idari bir süreç başlatacaklar mıdır. Bu maaşların gerçek rakamlarını Düzceli hemşerilerimizle paylaşacaklar mıdır. 6 ay önce yaptığımız açıklamada YEYPAŞ ve İNTAŞ’ın Sayın Mehmet Keleş döneminde ciddi manada borç batağına düştüğünü, İsmail Bayram’ın döneminde şirketlerin borçlarının yapılandırıldığını, bir çoğunun da ödendiğini, şirketleri özel sektör mantığı ile yönetmeye başladıklarını ifade etmiştik. Daha sonra ne oldu, 1. dönemde YEYPAŞ ve İNTAŞ’ın başında olan arkadaş tekrara göreve getirildi. Bugün görüyoruz ki bu iki şirket daha büyük borç batağında” şeklinde konuştu. 

Belediyenin araç ihalelerinin usulüne uygun yapılmadığını da iddia eden Mertol, Belediye Başkanı Dursun Ay’a çağrıda bulundu, kiralık araçlarla ilgili savurganlığın önüne geçmesini istedi. İnönü parkının ne zaman ihaleye çıkacağını da soran Mertol, “ ihale edilmeyecekse halkın kullanımına açın” dedi.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar2
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU