37 YIL SONRA BAŞKAN OLARAK DÜZCE'DE

..

Kulüp Başkanı eski bir Düzcespor’lu olan Tekirdağspor yöneticileri ve futbolcuları Düzce’de ağırlandı. Eski Düzcespor futbolcusu Atilla Güzelsoman’ın davetlisi olarak Düzce’ye gelen Kulüp Başkanı  Turgay Kartal Doğan, 37 yıl sonra futbol oynadığı bir şehre gelmekten duyduğu heyecanı dile getirdi.

 

 

Hafta sonu oynayacakları maç için Ankara’ya giden Tekirdağspor kafilesi Düzce’ye uğradı. Kulüp Başkanlığını eski Düzcespor’lu futbolcu Turgay Kartal Doğan, Teknik Direktör Ali Nail Durmuşoğlu ve yine eski Düzcesporlu kaleci    ile futbolcuların yer aldığı kafile, eski Düzcesporlu oyuncu Atilla Güzelosman’ın davetlisi olarak Düzce’ye geldiler.

Gani restorantta Güzelosman’ın düzenlediği yemekte buluşan Tekirdağspor ve Düzcesporlular  anıları tazelerken Tekirdağspor Kulüp Başkanı Turgay Kartal Doğan , ikinci göz ağrısı olan Düzcespor’u takip ettiğini söyledi.

Doğan,  “37 yıl sonra top oynadığım şehre geldim. Futbola başladığım Tekirdağspor’un başkanı olarak geldim. Sağ olsun Atilla Güzelosman kardeşim karşıladı ve ağırlıyor. Çok büyük mutluluk duyuyorum. Dile kolay 37 yıl geçti. Buradan çok geçtim ama görüşmek nasip olmamıştı. Yıllar sonra 4 yıl futbol oynadığım şehre dönmek çok büyük bir mutluluk. Tabi ki Düzcespor’u takip ediyorum. Futbolun içinde olan insanlar her takımı takip eder. Benim ilk göz ağrım Tekirdağspor, ikincisi Düzcespor’dur.

Tekirdağspor çok zor şartlarda, yokluk içinde mücadele ediyoruz. Tabiri caizse kurtuluş savaşı veriyoruz. Çok genç bir kadro kurduk. Yaş ortalamamız 21.8, yani 17-18 yaşında futbolcular olan bir takım oluşturduk. Allah’ın izni ile başaracağız. Futbol piyasasına genç isimler katmak istiyoruz.” Dedi.

Tekirdağ kafilesini Düzce’ye davet eden Eski Düzcespor Futbolcusu  Atilla Güzelosman ise duygularını ifade ederken,  “Turgay’ın dediği gibi dile kolay 37 yıl geçti. Turgay ciddi sakatlıklar geçirdi ve futboldan erken koptu. Nadir yetişen orta sahalardandı. İki ayağı da muhteşemdi. Biz Tekirdağspor’da da beraber oynadık. Buraya beraber geldik. Ben açık, o orta saha uyumumuz çok iyiydi. Çok güzel ortamımız ve arkadaşlıklarımız vardı. Kaliteli de bir kadromuz vardı. Şimdiki şartlar daha iyi ama enteresan bir şekilde futbolcu yetişmiyor. Şuan her türlü imkân var. Biz toprak sahalarda yetiştik. Biraz acımasız olacağım ama şu anki futboldan zevk almıyorum.” İfadelerini kullandı.

Düzcespor eski kalecilerinden Tekirdağspor Kaleci antrenörü Murat Çölbeyi de  “16 yıl sonra yeniden burada olmak ve arkadaşlarımızı görmek çok güzel bir olay. Düzce çok gelişmiş ve güzelleşmiş. Bu şehre ve takımına şampiyonluk ve daha üst liglerin yakışacağını düşünüyorum. Düzcespor’u takip ediyorum. Şu anda play-off sınırında umarım şampiyon olur. Taraftar takımını desteklesin umarım yakıştıkları yerlere gelirler.” Şeklinde konuştu.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU