KATIRCIOĞLU: DÜZCE MAHVEDİLDİ!

...

MHP Meclis Üyesi Ercan Katırcıoğlu Düzce Tv’de canlı yayın konuğu olarak yaptığı özel açıklamalarda, İnönü parkının ihalesiz olarak 10 yıllığına kiralanmasının Ak Parti  Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’ın talimatıyla yapıldığını iddia etti, “ Düzce Mahvedilmiş bir şehir” diyerek, 15 yıldır siyasilerin ve yerel yöneticilerin şehre sahip çıkmadığını belirtti.

 

 

Belediye meclisi üye olduğundan bu yana yaptığı çalışmalardan  rahatsızlıklar olduğunu söyleyen MHP Belediye Meclis üyesi Ercan Katırcıoğlu birbirinden çarpıcı iddialarda bulunmaya devam ediyor. Çalıştığı şirkete  yaptığı açıklamalardan dolayı baskı yapılmasının en üzüntü verici olay olduğunu söyleyen Katırcıoğlu,  yapılan haksızlıkların karşısında bedeli ne olursa olsun durmaya devam edeceğini vurguladı.

Geçtiğimiz hafta belediye meclis toplantısında gündeme getirdiği Sayıştay raporlarının ayrıntılarını paylaşan Katırcıoğlu, raporların çoğaltılarak meclis üyelerine dağıtıldığı, ancak meclis üyelerinin raporları hiç incelemediği iddialarını yineledi.

Sayıştay raporunda yer verilen hataların 3 yıldır devam ettiğini belirten Katırcıoğlu, elindeki Sayıştay raporunda yer alan İnönü parkının ihalesiz olarak kira süresinin uzatıldığına dair bulguyu anlattı. Raporda, kiralama süresinin ihale yapılmadan uzatılmasının mevzuata aykırı oluğuna yer verildiğini belirtti.

Katırcıoğlu, “ Belediye meclisinden 10 yıl kiralama süresinin istenmesi, açık ve net olarak söylüyorum, Adalet ve Kalkınma Partisinin Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mustafa Ataş’ın vermiş olduğu talimatla yapılmıştır. Biz buna bas bas bağırdık, böyle bir karar alınamaz diye. Oy çokluğuyla bu karar alındı. Sonuç olarak, idareye ait bir taşınmazın belediye meclisi kararı ile sürenin 10 yıl uzatılması mevzuat hükümlerine aykırıdır.” Dedi.

YEYPAŞ ve İNTAŞ müdürlerinin aldığı maaşları paylaşmanın yasak olduğu eleştirisini ilginç bir benzetmeyle yanıtlayan Katırcıoğlu, “ Komşu tarlasına kenevir ekiyor, esrarı üretiyor, komşusu da Jandarmaya şikayet ediyor, kenevir eken suçlu değil de şikayet eden suçlu oluyor, ayıp yani” şeklinde konuştu.

“Düzce mahvedilmiş bir şehir” diyen Katırcıoğlu, istatistiki bilgileri paylaşırken, 15 yıldır seçilen siyasiler ve yerel yöneticilerin Düzce’ye sahip çıkmadığını dile getirdi.

Katrcıoğlu, “ Yaşanabilir kentler arasında 43. sıradayız, ekonomi 65. sıra, icra dairesi sayısı bir şehrin ekonomik ve sosyal yaşamda ne hale geldiğinin göstergesidir.Eğitimde 42. sağlıkta 17. sıradayız, güvenlikte 44., kültür ve sanatta 40. sıradayız. Bu şehir bunu hak etmiyor. İki metropol arasındaki bu şehir bunu hak etmiyor. Niye böyle, 15 yıldır seçilen siyasiler ve yerel yöneticiler şehre sahip çıksaydı bu şehir uçardı. Şehrin gelişmemesindeki vebal sahip çıkmayanların boynunadır.” Dedi.

Halk tarafından hizmet için seçilmiş Belediye meclis üyesinin belediye şirketinde çalışıyor  gösterilemeyeceğinin altını çizen Katırcıoğlu, meclis üyesi Ömer Arslan’ın YEYPAŞ’tan istifa ettiğini ve kendisine gelen duyumlarda Arslan’ın, “ Ercan ağabeyin dediği her şey doğrudur. Bu tarihten itibaren benim belediye şirketlerinde çalışıyor olmam asla kabul edilemez, istifa ediyorum” dediğini söyledi, “ kendisini alnından öpüyorum, geç de olsa onurlu bir tavırda bulunmuştur” dedi.

 

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar5
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU