KESKİN'İN HALK GÜNÜNE KATILDILAR

...

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin halk günü düzenledi. Halk gününde İl Başkanına sorunlarını iletenlerden biri de terminal esnafıydı. Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güney döneminde iflahı kesilen bugün kiralarını dahi ödeyemeyen terminal esnafı, çözüm için Başkan Keskin’e başvurdu.

 

 

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, halk gününde vatandaşları tek tek dinledi. Halk gününe yoğun ilgi olurken Keskin, vatandaşların öneri, talep ve şikayetlerini dinleyerek yardımcı olmaya çalıştı. Düzce’yi ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda gelişmiş kentler seviyesine çıkarmak için gece-gündüz çalıştıklarını kaydeden Keskin, bu tür toplantılarla bir eksik varsa bunu bizzat yerinde görüp tespit etme şansını yakaladıklarını söyledi.

Keskin’in düzenlediği halk gününe Terminal esnafı da katıldı. Yazıhane sahipleri, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güney döneminde  terminale geçerken ödedikleri hava parasının kiradan düşmesini istediler. 

Esnaflar terminale taşındıkları tarihten sonra , 2016 yılı 29 Ekim’den bu yana kiralarını ödeyemediklerini söylerken, ruhsat bedeli adında yaklaşık 120 ile 200 Bin TL bedel alınan esnaflar, ayrıca aylık yaklaşık 3100 TL kira ödüyorlardı. Kiranın indirilmesini talep ettiler, otoban açılasıya kadar kira bedeli 2100 TL’ye indirildi. Ancak esnaflar, ihale bedelinin kiradan düşmesini ve kiranın da yüzde 50 indirilmesini talep ediyorlar.

Garaj çıkış ücretlerinde insaflı davranılmasını da isteyen terminal esnafı, peron ile yazıhaneler arasının çok uzak olduğunu, geçtiğimiz gülerde kaldırılan kütüphane otobüsünün bulunduğu yerin üstünün kapatılmasını, her peronun karşısına gelebilecek şekilde yazıhane yapılmasını da istiyorlar.

Düzce’nin deprem bölgesi olması nedeniyle bilet gişelerine giriş çıkışta 2 kapı olmasını isteyen terminal esnafı, Keskin’den destek istediler. Ak Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, terminal esnafının sorunlarını dinledi, Belediye Başkanı ile görüşmek ve sorunun çözümü için esnaflardan süre istedi.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU