KATIRCIOĞLU ANA HABERE KONUK OLDU

...

İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu dün akşam ana haber bültenimize konuk olarak, il başkanlığı sürecini ve hedeflerini anlattı. “ Düzce’nin kaybolan yıllarını telafi etmeye geldik” diyen Katırcıoğlu, yaklaşık 10 gün sonra il yönetim kurulunun belli olacağını bildirdi.

 

 

MHP’den ve belediye meclis üyeliğinden istifa ettikten sonra genel merkezin kararı ile İYİ Parti Düzce Kurucu İl Başkanlığına getirilen Ercan Katırcıoğlu, dün akşam ana haber bülteninde süreci ve gelişmeleri anlattı.

 

SESSİZ DÜZCE'NİN SESİNİ İLETECEĞİZ

“Uzun ince bir yoldayım” diyerek söze başlayan Katırcıoğlu,  heyecanlı ve hevesli olduğunu söyledi.Koray Aydın’ın daveti üzerine Ankara’ya gittiğini ve  görevin kendisine tevdi edildiğini söyleyen Katırcıoğlu, Düzce’ye ve memlekete hizmet etme yolunda yeni bir misyonla yola çıktıklarını dile getirirken, bu yolda ekip başarısının da son derece önemli olduğunu vurguladı.

Katırcıoğlu, “ Çok iyi bir ekiple, Düzce’nin kaybolan yıllarını çok hızlı şekilde telafi etmek, sessiz Düzce’nin sesini çok hızlı bir şekilde Ankara’ya duyurmak amacıyla tempolu bir şekilde çalışmaya başladık. 2 İlçenin ziyaretini yaptık. Diğer ilçelerle alt yapı çalışmaları ve merkezde İl ve ilçe çalışmalarımız devam ediyor. Kısa sürede İl ve ilçelerin teşkilatlanmalarını hazırlayıp Ankara’ya sunacağımı düşünüyorum. Allah utandırmadan yolumuza devam edeceğiz.” Dedi.

 

HERKESE KUCAK AÇACAĞIZ

Düzce’deki herkese kapılarının açık olduğunu söyleyen Katırcıoğlu, İYİ parti’nin belli bir kesime hitap eden bir parti olmayacağını vurguladı.

Katırcıoğlu, “ Türkiye’de kendine kucak açtığını hissettiği herkese kapısı açık. Şu andaki iktidar ve muhalefetin icraatlarından mevcut olmayan herkesin partisidir. Bu sabahtan itibaren almış olduğum mesajlardan dolayı gerçekten Düzce bir ihtiyacı karşılandığını gördü. Vatandaşımız çok büyük arayış içerisindeydi. Türkiye’nin sıkıntılarına çare olacak bir hamleyi başlatmış bulunuyoruz.” Diyerek 10 günden önce yönetimin açıklanamayacağının altını çizdi.

Katırcıoğlu, Önümüzdeki günlerde müracaatların ve irtibat kurdukların isimlerle yapılacak görüşmelerin değerlendirilmesinin ardından yönetim kurulunun şekillenmeye başlayacağını belirtti.

 

BİRLEŞME VE BERABER ÇALIŞMA TEKLİFİ GÖTÜRECEĞİM

İYİ Parti İl Başkanlığı için başka isimler telaffuz edilirken, kendisinin il başkanı olmasının ardından diğer isimlerle aralarında kopukluk olup olmayacağı ile ilgili bir soruyu yanıtlayan Katırcıoğlu , “Asla öyle bir şey olmayacak” dedi.

“Siyasi hastalığı biz partimizin içerisine sokmayacağız” diyen Katırcıoğlu, “ Ben olmadıysam o da olmayacak, bu bir siyasi hastalıktır. Bu hastalığın çaresi de ancak ölümdür. Genel merkeze Sayın Koray Aydın’a bizzat veya referans şekliyle iletilen arkadaşlarıma ziyaretler yaparak birleşme ve beraber çalışma teklifini götüreceğim. Asla bizde kopukluk olmayacak.” Şeklinde konuştu. 

Şehrin içinde park sorunu olmayan bir yerde İl binası arayışı içerisinde olduklarını söyleyen Katırcıoğlu, birkaç alternatif binanın yapım aşamasında olduğunu, inşaatlarının uzaması halinde en hızlı şekilde bir irtibat bürosu oluşturacaklarını belirtti.

 

ÖNEMLİ OLAN YÜREKLİ OLMAK

İYİ Parti’nin hedefinin kitle partisi olmak olduğunu dile getiren Katırcıoğlu, kadın genel başkanı olan partide siyasetin nasıl yapılacağı sorusuna,  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in  lakabının “topuklu Efe” olduğunu hatırlatarak, “ önemli olan yürekli olmak şeklinde cevap verdi.

 

GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇMAK LAZIM

Düzce halkının 15 yıldır çekmiş olduğu çilelerin hesabını sandıkta göreceğini bildiğini söyleyen Katırcıoğlu, ceketini as milletvekili olursun devrinin sona erdiğini ifade etti. Düzce’de ekonominin bitmiş vaziyette olduğunu belirtirken, Düzcelilerin bunların hesabını sandıkta soracağını savundu. İl yönetiminde eski ağabeylerin olmayacağını da vurgulayan Katırcıoğlu, belediye başkanlığı ya da milletvekilliği gibi bir düşüncesi olmadığını söylerken, gençlerin önünü açmak gerektiğini kaydetti. 

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU