BU EĞİTİMİ ALMADAN OLMUYOR!

...

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Düzce Temsilciliği tarafından 4 gün boyunca Bilirkişilik Temel Eğitimi verilecek. Bu eğitimleri almayanlar bilirkişilik için başvuruda bulunmayacak.   

 

 

Bilirkişilik Yönetmeliğinin Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından adli ve idari yargı alanında yürütülen her türlü bilirkişilik faaliyetinin yapılabilmesi için Bilirkişilik Temel Eğitimi zorunlu hale getirildi. Bilirkişilik Temel Eğitimi almayanlar alanı ne olursa olsun, bilirkişi olmak için başvuruda dahi bulanamayacaklar. 5 yıllık mesleki kıdeme sahip kişilerin katılabileceği eğitimler sonrasında almış oldukları Sertifika ile diğer şartları uygun ise Adli ve İdari Yargı Komisyon Başkanlıklarının ilanında belirtilen tarihlerde bilirkişilik yapmak üzere başvuruda bulunabilecekler.

 Bu kapsamda TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Düzce Temsilciliği tarafından 2-3-4-5 Aralık 2017 tarihlerinde Bilirkişilik Temel Eğitimi açıldı.  Eğitim, 18 saati teorik ve 6 saati uygulamalı olmak üzere toplam 24 ders saatinden oluşurken, 5 yıllık kıdeme sahip kişilerin katılabileceği eğitimi tamamlayan katılımcılara sertifika verilecek.

Çevre Mühendisleri Odası İkinci Başkanı Zeyneti Bayrı Ünal, odanın bilirkişi eğitimi veren 3 kurumdan biri olduğunu söylerken, eğitimlerin önemine değindi, eğitim almayan hiç kimsenin bilirkişi olamayacağını vurguladı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU