ÇETİN KIŞ ŞARTLARI DÜŞÜNÜLMEYİNCE….

...

Kent parkta engellilerin sosyal hayata kazandırılması için açılan Kusursuz Kafenin bir kusuru ortaya çıktı. Kış gelip de kar yağınca kafede ısıtma sistemi olmadığı görüldü. Elektrikli ısıtıcıların başında soğuktan korunmaya çalışan kusursuz gençler kafenin bu kusurunun bir an önce giderilmesini bekliyor.

 

 

Düzce’de bir ilk olma özelliği taşıyan “Kusursuz Kafe” geçtiğimiz Ağustos ayında Kent Park’ta açılmıştı.

Düzce Belediyesi, Türkiye Beyazay Derneği ve Düzce Sosyal Etkinlikler Derneği işbirliği ile hayata geçirildi. Kusursuz Kafe hizmete girdiği ilk günden itibaren beğeni ve takdir topladı.

Bedensel ve zihinsel engelli gençlerin istihdamı ve sosyal yaşama entegrasyonunun sağlanması amacıyla açılan Kusursuz Kafede engelli olan ancak engel tanımayan gençler çalışmaya başladı.

Kusursuz Kafenin engelli gençlere sağladığı imkanlar konusunda çok beğenildi ancak, kış mevsimi gelip çatınca kafenin bir kusuru ortaya çıktı.

Henüz birkaç gün önce belediye şirketi YEYPAŞ’a devredilen kafe Düzce’nin çetin kış şartlarına uygun yapılmayınca soğuk günlerde gençler zor durumda kaldı. Yazlık sisteme göre inşa edilen kafede çocuklar ara kablolarla çektikleri elektrikli sobaların başında ısınmaya çalışırken, kafenin YEYPAŞ’a devredilmesinin ardından çatısının yeni baştan yapılacağı ve ısınma sisteminin yerleştirileceği öğrenildi.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU