ENGELSİZ YAŞAMDA BİZ DE VARIZ DEDİLER…

...

Dün akşam Düzce Üniversitesi’nde düzenlenen “Engelsiz Yaşamda Biz de Varız” başlıklı etkinlikte engelliler hem kendileri eğlendiler hem de konukları eğlendirdiler. Engellilerin sosyal yaşamda yaşadığı zorlukları anlatan tiyatro oyunu beğeni ile izlendi.

 

 

Düzce Üniversitesi Toplumsal Eşitlik ve Farkındalık Topluluğu tarafından düzenlenen Gökkuşağı Sanat Festivali kapsamında dün akşam “Engelsiz Yaşamda Biz de Varız” adında bir etkinlik düzenlendi. Programa Vali Zülkif Dağlı’nın eşi Nurgül Dağlı, İl Jandarma Komutanı Yılmaz Özdemir, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, akademisyenler, STK temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Programda ilk olarak Toplumsal Eşitlik ve Farkındalık Topluluğu Başkanı görme engelli Ahizer Özbek’in de oynadığı bir tiyatro oyunu sergilendi. Engellilerin toplumsal yaşamda karşılaştığı zorlukları anlatan oyundaki belediye otobüsü sahnesi izleyicilerden büyük alkış aldı.

Engelli miniklerin hazırladığı gösteriler beğeni ile izlenirken, Ahizer Özbek ve müzik grubunun söylediği türkü ve şarkılara salondaki konuklarda eşlik etti. Özel çocukların türkü eşliğinde dans ederken seyircilerde alkışlarla tempo tuttu.

Program engelliler için yapılan çalışmalara ortak olan kişi ve kurumlara plaket verilmesinin ardından sona erdi.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU