CHP MİLLETVEKİLİNDEN İLGİNÇ ÇIKIŞ

....

CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, partisi ile ilgili bir öz eleştiri yaptı, aralarında Düzce’yi de saydığı bazı illerde  40 yıldır milletvekili çıkartamadıklarını söylerken, partinin yetki vermesini isteyerek öneride bulundu. İstanbul Milletvekili Genel Başkan Başdanışmanı Erdoğan Toprak’ın Düzce’den milletvekili adayı olmasını istedi.

 

 

CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol , partisi hakkında ilginç bir çıkışta bulundu. Bu mantıkla, zihniyetle , bakış açısı ile siyaset üretilmeyeceğini ve topluma umut olunamayacağını, önlerindeki süreci parti ve kendileri için seferberlik dönemi olarak görmeleri gerektiğini belirten Erol, “Kendimizi genel merkeze kapatmışız, oradaki odaları makam odası olarak kullanıyoruz ve kafamızı dışarı çıkarmıyoruz. Böyle bir siyaset yok” dedi.

 

40 YILDIR VEKİL ÇIKARTAMADIĞIMIZ İLLERDE…

CHP kurultayı öncesi çarpıcı açıklamalarda bulunan Erol, önlerindeki süreci, parti için seferberlik dönemi olarak görmeleri gerektiğini vurguladı, 40 yıldır milletvekili çıkartamadığımız illerde partimiz bize yetki versin. “ dedi.

DÜZCE’DE SENİ SEVERLER

CHP Milletvekillerinin farklı illerden milletvekili adayı olmaları gerektiğini savunan Erol, Düzce için talebini de dillendirdi, “ Erdoğan Toprak, toplantılarından dolayı Düzce’de seni severler. Sende 2 dönemdir İstanbul milletvekilisin ve git bir dönemde Düzce’den ol.” Dedi.

 

BU GİDİŞATIN SONU İYİ DEĞİL

Partinin bu şekilde büyüyeceğini ifade eden Erol, “Yoksa ben yerimi nasıl koruyacağım, bir daha milletvekili nasıl olacağım, iki tane belediye başkanı nasıl alırım, 3 belediye meclis üyesini nasıl yazarım diye olmaz. Bunları yapacaksan herkese geçmiş olsun. Partiyi kapatın gidin. Ben CHP’nin milletvekiliyim. Boş konuşmuyorum. Bu işin gidişatı ve sonu son değil. Bu mantıkla, zihniyetle, bakış açısı ile siyaset üretemeyiz. Topluma umut olamayız. Kendimizi genel merkeze kapatmışız. Oradaki odaları makam odası olarak kullanıyoruz ve kafamızı dışarı çıkarmıyoruz. Böyle bir siyaset yok. Genel kurulda listeleri falan bırakın, yırtın atın. Bu parti için olması gereken kimin adamı olursa olsun ona oy verin.” Şeklinde konuştu.

 

TOZAN’A DESTEK İÇİN GELMİŞTİ

CHP  İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, 2016 yılında saldırıya uğrayan CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan’a destek amacıyla 13 milletvekili ile Düzce’ye gelmiş, partililerle birlikte Anıtpark’a yürümüş, ortak basın açıklamasına katılmıştı.

CHP Milletvekili Gürsel Erol’un kongre öncesi böyle bir açıklama yapması, kongrede olacak bir genel başkan değişikliği sonrası CHP’nin yerel seçimlerde daha güçlü olmak için böyle bir mantıkla mı seçime gideceği sorusu akıllara geldi.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU