ŞİŞMAN: AÇIKLAMA YAPAN YÖNETİCİLER CEZASINI ÇEKMELİ

...

Türk Eğitim-Sen Düzce İl Başkanı İsmail Şişman, Tabipler Birliği ve Barolar Birliğinin isimlerinin önündeki Türk ibaresinin kaldırılması ile ilgili olarak, bu kurumları yönetenlerin söylemlerinden dolayı Cumhurbaşkanının bu kararı aldığını savundu, yöneticilerin yaptığı açıklamaların cezasını ödemesi, ancak bu cezanın kurumlara kesilmemesi gerektiğini dile getirdi.

 

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısının ardından, Bakanlar Kurulu kararı ile meslek örgütlerinin başındaki Türk-Türkiye ifadelerinin kaldırılacağını söylemiş, “Türk Tabipleri Birliği ile Türkiye Barolar Birliği'nin adından 'Türk' kelimesi çıkmalı” demişti.

Türkiye Kamu Sen’e bağlı Türk Eğitim Sen Düzce Şube Başkanı İsmail Şişman, Cumhurbaşkanı’nın, Türk Tabipler Birliği ve Türk Barolar Birliği’ni göz önünde bulundurarak bu kararı aldığını belirtirken, “ Savaşa hayır ya da bölücü terör örgütlerine destek mahiyetinde anlaşılmış olan açıklamalara binaen söylemişti” diyerek bu karar hakkındaki düşüncesini açıkladı.

Şişman, “ Türk ve Türkiye kelimelerinin kurumların başından kaldırılması kabul edilemez. Bizim tam tersine bir teklifimiz var. Kesinlikle tüm meslek gruplarının başına Türk ya da Türkiye kelimesi getirilmelidir diye teklif ediyoruz. Kişisel olarak kurumların politikalarını belirleyen yönetim kurumları ve yönetim kurullarında görev almış kişiler, yapmış oldukları açıklamaların hesabını bir şekilde ödemelidirler. Devlete ihanet içinde olanlar bir şekilde devlet tarafından cezalandırılabilir. Ama, bu kişilerin cezası kurumlara kesinlikle kesilmemelidir.” Dedi.

Geçmişte yaşanan çözüm sürecinde bazı devlet kurumları tabelalarından Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin TC harflerinin kaldırıldığını hatırlatan Şişman, “ Ne mutlu Türküm diyene” sözünün kaldırılmasına da karşı olduklarını vurguladı.

Şişman, “ Okullarımızda andımız kaldırıldı, ders kitaplarında Bayrak şiiri kaldırıldı. Bu yine çözüm sürecinde ve FETÖ’cü teröristlerin devlet içinde yapılandıkları dönemde yapılmış olan uygulamalardı. Çok şükür geldiğimiz noktada devletimizi yönetenler artık Türk kelimesini korkusuzca dillendirebiliyorlar. Devletin millileştiğini ifade ediyorlar. Bu bizim için gurur vesilesidir. Bu noktada devletimizin her dönem yanındayız. Biz bir an önce Türk ve Türkiye kelimelerinin bütün resmi kurumların başına getirilmesini, kaldırılan TC harflerinin tabelalara konulmasını, Andımızın yeniden okullarda okutulmaya başlamasını istiyoruz.” Şeklinde konuştu.

Çocukları milli duygularla donatılması gerektiğinin altını çizen Şişman, yerelde “ geçmişin siyasetçileri” diyerek işaret ettiği eski Milletvekili İbrahim Korkmaz’ın Bozkurt işareti hakkındaki söylemleri konusunda da yorum yaptı.

Şişman, “  Bunlar yanlış şeyler. Türk milletinin de bir sembolü vardır. Rusya’ya, Almanya’ya  gidiyorsunuz adamların bir sembolü var. Türkler de geçmişten beri Ergenekon destanını canlandıran bir kurt sembolü seçmişler. Buna da Bozkurt demişler. Kimsenin bir şey söylemeye hakkı da yok, haddi de değil. Türklük bizim kaderimizi İslamiyet tercihimizdir. Bununla da gurur duyuyoruz. Herkes söylemlerine dikkat etmelidir. Özellikle milli birlik ve beraberliğimizin olması gereken bir dönemde devletimizin yanında yer almalıyız.” Dedi. 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU