AK PARTİ DARBELERİ KINADI

...

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, 28 Şubat post modern darbesini unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını kaydederek 28 Şubat’ın yıldönümünde tüm darbeleri şiddetle kınadı.

 

 

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin 28 Şubat  post modern darbesinin yıldönümünde bir basın açıklaması yaptı. Ak Parti Kadın Kolları, Gençlik Kolları, belediye başkanları ve meclis üyelerinin katıldığı basın toplantısında Keskin,  darbenin insanlık suçu olduğunu belirterek, 28 Şubatta yaşananları hatırlattı.

Keskin, “ Darbe eylemiyle insanların başta yaşama hakları elinden alınmakta, bireysel ve toplumsal her türlü özgürlükleri kesintiye uğratılmaktadır. 28 Şubat döneminde bireysel özgürlükler bağlamında, insanların eğitim-öğretim, çalışma, düşünce, inanç ve ibadet haklarının elinden alındığını gördük. Bu milletin çocukları ilköğretimden üniversite çağına kadar eğitim hayatından yoksun bırakıldılar. Dini inançları sebebiyle çalışma hakları dâhil tüm sosyal ve ekonomik hakları ellerinden alındı, haince fişlendiler. Başörtülü kadınlarımız örtülü oldukları gerekçesiyle kamu hizmeti alamadılar. Bazı firmalar ise yeşil sermaye denilerek ihalelere alınmayıp, teşebbüs hürriyetleri kısıtlandı ve ekonomiye, iş gücüne yapacakları katkıyı yerine getiremediler. Bankalarda milletin trilyonlarca parası hortumlanarak, illegal yapılara aktarıldı. Medya attığı manşetlerle meşru hükümeti devirdi, siyasi darbe yaptı” dedi.

28 Şubatta, Ankara sokaklarında tanklar yürütülerek siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “balans ayarı yapıldığını kaydeden Keskin, 15 Temmuz Darbe girişiminde de açıkça ortaya konulduğu üzere Hükümetin ve Milletimizin darbeler tarihine nokta koyduğunu vurguladı.

Keskin, “Son hain örneğini 15 Temmuzda bir kez daha yaşadığımız her türlü darbe ve darbe girişimini artık tarihin karanlık sayfalarına gömüyoruz. Ak Parti olarak bu noktadaki kararlığımızı, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizden aldığımız güçle her türlü vesayet odaklarına ve darbeci zihniyete deklare ediyoruz. Milletimizin feraseti, cesaret ve gayreti ile artık o günleri hiçbir zaman yaşamayacağımıza inanıyoruz. Milletin kendi kendini yönetme hakkının ve milli iradeye saygının ülkemizdeki siyasi, hukuki ve sivil tüm kurum, kuruluş ve bireylerce kabul görmesini diliyoruz. Geçmişten gelen kadim medeniyetimizin tecrübesi ile geleceğe, güçlü ve lider Türkiye’ye daha emin adımlarla yürüyoruz.” şeklinde konuştu.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU