MERTOL CUMHUR İTTİFAKINI ELEŞTİRDİ

...

Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, Ak Parti ile MHP arasındaki Cumhur İttifakını eleştirdi.Seçimin daha ne zaman yapılacağı belli olamazken, ülkeyi ikiye bölmenin bir anlamı olmadığını söyledi.

 

 

Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, haftalık olağan basın toplantısında açıklamalarına, Afrin şehitlerimizle başladı, şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken, askerlerimizin harekatı sağ salim bitirip dönmelerini temenni etti.

 Şubat ayının yakın tarihimiz açısından çok önemli olduğuna dikkat çeken Mertol, Necmettin Erbakan’ın vefatının 7. yıldönümü ve  28 Şubat’ın 21’inci yılı olduğunu dile getirdi. 

Cumhuriyet tarihinin darbelerle dolu olduğunu söyleyen Mertol,  60 ihtilali, 71 muhtırası, 80 darbesi, 28 Şubat postmodern darbesi ve son olarak 15 Temmuz hain kalkışmasını sıraladı.

28 Şubat darbesinin siyasi sonuçlarından çok ekonomik sonuçlarının ağır olduğunu hatırlatan Mertol,  SEKA 'ların, Tekel 'in, Telekom 'un, Tüpraş’ın, Petkim’in satıldığını,  son olarak  14 Şeker fabrikasının da satılığa çıkarıldığını belirtti.

 Mertol, “ 28 Şubat’la hesaplaşıyoruz diyenler Erbakan’ın yolundan gidiyoruz diye kimseyi  kandırmasın.  28 Şubat'la hesaplaşmak bankalardan bir gecede 50 milyar doları hortumlayanların yakasına yapışmakla olur. 28 Şubat’la hesaplaşmak,  1 yılda faize 70 milyar ödemekle değil, tıpkı Erbakan gibi 1 yılda Denk bütçe yapmakla olur.  28 Şubat’la hesaplaşmak ABD ile ortak mekanizma kurmakla değil. D-8’lere sahip çıkmakla olur. 28 Şubat’la hesaplaşmak şeker fabrikalarını haraç mezat satmakla değil, 14 şeker fabrikası daha yapmakla olur.  Atanamayan öğretmeni atamakla olur. Emekliyi, asgari ücretliyi, taşeron işçiyi açlığa mahkûm etmekle değil milletin hakkını millete vermekle olur.”dedi.

Türkiye’nin  istikrarlı bir şekilde gerilediğini söyleyen Mertol,  Ak Parti MHP ittifakına da değindi,  Cumhur ittifakının hangi temeller üzerine yapıldığını bilmediklerini söyledi, seçimin ne zaman yapılacağı belli olmadan ülkeyi ikiye bölmenin bir anlamı olmadığını dile getirdi.

Mertol, “Herkesin bloklaşmaya götürecek bir zihin aritmetiği yapıyor. Biz aslında açıkça söylüyoruz. Siyasette ittifaklar ilkeler üzerinde yapılmalıdır. Projeler, stratejiler üzerinde yapılmalıdır.  İktidara geldiğimizde biz problemleri nasıl çözeriz bunu üzerinde ittifak yapmalıyız.  Dış politika,  ekonomi, tarım, sanayi, hayvancılık, eğitim ve hukuk problemlerinin nasıl çözüleceği konusunda anlaşması gerekiyor. Bundan dolayı biz ayrıştırmadan, kutuplaşmadan yana değiliz. ‘Cumhur İttifakı’nın hangi temeller üzerine yapıldığını da bilmiyoruz.  Gördüğümüz tablo o ki sadece önümüzdeki seçimlerde başarı elde edebilirler. Peki, başarı elde edildikten sonra ne yapılacak. Bugün ki ekonomik sistemin aynı ile yola devam edinilecek ise felakete gidiyoruz.  Seçimin daha ne zaman yapılacağı belli olamazken, ülkeyi ikiye bölmenin bir anlamı yok. Birbirimizi dinleyelim. Birbirimize meydan okumayalım. Önümüzdeki seçimler kutuplaşmayı artırabilir. Başkanlık sistemi bu hali ile kutuplaşmayı yönlendiriyorlar. Bizim yaklaşımımız hala aynı. Başta ne söylediysek bugün aynı şeyi söylüyoruz. Türkiye şuan iktidarın yanlış politikaları yüzünden bu seviyeye geldi.  .” Dedi.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU