HEDEFİ İHSANİYE’DEN ŞAMPİYONLAR ÇIKARTMAK

...

Sakatlığı nedeniyle boksu bırakan genç sporcu Mert Erdoğan, gençleri spora kazandırmak amacıyla kurduğu kulüpte geleceğin boks şampiyonlarını yetiştirmeye çalışıyor.

 

 

5 yıl boks ile uğraştıktan sonra sakatlanarak bu çok sevdiği sporu bırakmak zorunda kalan Mert Erdoğan yaklaşık 1 yıl önce İhsaniye Köyünde boks kulübü kurdu. Gençleri zararlı alışkanlılardan uzak tutmak ve spora yönlendirmek amacıyla harekete geçen Erdoğan, köydeki gençlere antrenörlük yapmaya başladı.

İhsaniye köyünden geleceğin boks şampiyonlarını yetiştirmek amacıyla yola çıkan genç boksör, sporcuları ile birlikte 17 Mart’ta ilk kez katılacakları Türkiye Şampiyonası için hazırlanıyorlar.

Öğrencilerini köyde bulunan salonda çalıştıran Mert Erdoğan, salonu açış amacını ve ilk kez katılacakları şampiyonayı anlattı.

Erdoğan, “ Gençler kötü alışkanlıklardan uzak dursun daha verimli olabilsinler diye köyümde salon açtım. Yaklaşık 15 sporcumuz var. 1 yıldır çalışıyoruz. Önümüzdeki hafta 17 Mart’ta Türkiye şampiyonasına gideceğiz Mersin’e. Muhtarımız, köylümüz, ailemiz ve dışarıdan hocalarımızın desteği ile bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. 10 ile 17 yaş arası sporcularımız var. Köylerde bu yaş grupları zararlı alışkanlıklara çabuk meyillenebiliyor. Çünkü gezecek yerleri yok. Çocuklar zararlı alışkanlıklara yönelmesin diye bu atılımı gerçekleştirdik. İlk şampiyonamıza katılacağız.” Dedi. 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU