SP GENEL BAŞKAN YARDIMCISINDAN İTTİFAK YORUMU

...

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu, yerel ve genel seçimlere daha aylar varken ve Türkiye  ekonomik darboğazdayken iktidarın ittifak ile uğraştığını söyleyerek, kendi hesaplarına uydurarak bir erken seçime gidileceğini düşündüklerini belirtti.

 

 

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu bugün Düzce’ye geldi. İl Binasına partililerle buluşan Ejderoğlu, Türkiye gündemi ile ilgili açıklamalarda  bulundu.

Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, Ejderoğlu’nun bir dizi ziyaret için Düzce’ye geldiğini söylerken,  11 Mart Pazar günü saat 17:00’da belediye kültür merkezinde İstanbul SP İl Başkanının katılımı ile yapılacak konferansa tüm Düzcelileri davet etti.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu, ülkemizin kritik bir süreçten geçtiğini söylerken, bütün kesimlerin bir araya gelip tek vücut görüntüsü sergilemesi gerektiğini belirtti, Arin harekatının en sağlı şekilde sonuçlanmasını temenni etti.

“Bu muhterem mübarek arkadaşları” dediği iktidarın 2002’de gelirken 3 Y ile geldiğini hatırlatan Ejderoğlu, bugün gelinen noktada gerçek adımların atılmadığını savundu.  

Ejderoğlu, “ Bugün artık yoksulluk gerçekten her kesimde. 15 yıl önceki asgari ücreti tartışmamız  ile bugün arasında hiç fark yok. Esnaf, emekli, çiftçi, her kesim yoksulluk içinde yaşıyor. Esnafımız müşteri yolu gözler halde. Çiftçimiz yetiştirdiği ürünü satmasında ülkenin ekonomik darboğaz ile uğraştığını görüyoruz. Yolsuzluk konusunda da 15 senedir gerçek adımların atılmadığını  net bir şekilde görüyoruz. Yasaklar, ilk başta belli seviyede ortadan kaldırıldı ama bugün arttığını,  adalet mekanizmasının çok fala yıprandığını net bir şekilde görüyoruz.” Dedi.

Toplumun ahlaki yozlaşmadan dolay çöküntü yaşadığını söyleyen Ejderoğlu, “ biricik varlıklarımız” dediği kadına şiddet ve istismarın da yozlaşmanın işareti olduğunu vurguladı. Yozlaşmanın ve adaletin yıprandığı yerde güvenin de kalmadığını dile getirdi.

Genel ve yerel seçimlere kadar geçen sürede SP olarak görevde olsalar esnaf ve çiftçinin durumunu, ülkenin ekonomik gerilemesini düzelteceklerini ancak mevcut iktidarın bunları yapacağı yerde seçim ittifakı peşinde olduğunu iddia etti.

İktidarın bunları yapacak gücü olmadığını dile getiren Ejderoğlu, “ Çok erken ittifak görüşmelerini gündeme taşıyorlar. Yerel seçimin zamanında olacağını söylüyor yetkililer.  O zaman yerel seçimlerle ilgili hazırlıklar yapın.  İttifak görüşmeleri genel seçimi ilgilendirir, biz de diyoruz ki acaba bir baskın seçim acaba yahut da kendi hesaplarına uydurup bir erken seçime mi gidilecek diye düşünüyoruz. Tabi biz de erken seçimi SP olarak bekliyoruz. En hazır parti olarak kendimizi görüyoruz. Şeklinde konuştu.

Düzce’nin tarımı ve sanayisiyle gelişmeye müsait bir şehir olduğunu vurgulayan Ejderoğlu, Türkiye’nin güçlü ülkelerle yarışmak için sanayi ve teknolojinin gelişmesi gerektiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “ İslam güncelleştirilmeli” söylemi ile ilgili bir soruyu cevaplayan Ejderoğlu, “ söyleme şeklinin kastı aştığı kanaatini taşıyorum” dedi.

Ejderoğlu, “ Bu noktada İslamın değişmesi değil sadece zaman uygun bir şekilde yaşanması konusunda değerlendirme olarak anlamaya çalışıyoruz, onun kastedildiğini düşünmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Genel Başkanının yapıcı siyaseti ile partinin gideceği noktanın iktidar olduğunu söyleyen Ejderoğlu, Saadet Partisi’nin iktidar olmasının Türkiye’nin istikrarı ve gücü için gerekli olduğunu dile getirdi.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar2
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU