BİR EL BİN GENCİ ANLATTILAR

...

Erdemliler Deneği Başkanı Hasan Karadayı ve Bir El Bin Genç Projesi Koordinatör Yardımcısı İlyas Temel Şafak, madde bağımlılığına dikkat çekmek için hayata geçirilen projeyi Alternatif Bakış programında anlattılar.

 

 

Dün akşam televizyonumuzda yayınlanan Alternatif Bakış programında Tolga İbrahimoğlu’nun konukları Erdemliler Derneği Başkanı Hasan Karadayı ve Bir El Bin Genç projesi koordinatör yardımcısı Öğretim Görevlisi İlyas Temel Şafak’tı.

Erdemliler Derneği’nin büyük işler değil güzel işler yapmak hedefi ile yola çıktığını söyleyen Başkan Hasan Karadayı, bugüne kadar 4 proje gerçekleştirdiklerini belirtti.

Bir El Bin Genç projesi koordinatör yardımcısı Öğretim Görevlisi İlyas Temel Şafak, teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek için hayata geçirilen projenin amacından söz etti.

Şafak, “ Yerinde ve yeterince olduktan sonra aslında bir sıkıntı yok. Tabi ki teknolojiden yararlanmak durumundayız vazgeçilme söz konusu değil ama ölçüyü kaçırdığınız zaman işinize vereceği zararlar yanında birey olarak da vereceği zararlar var. Vaktiniz dışında, sağlık sorunlarına da yol açıyor. Teknoloji bağımlılığından kurtulmak adına yerinde ve yeterince kavramıyla biz de farkındalık yaratmaya çalışıyoruz.

Dernek Başkanı Hasan Karadayı da, madde ve teknoloji bağımlılığı konusunda kendilerine 3 strateji belirlediklerini söylerken, böyle bir sorunla karşılaşmış anne babanın ne yapması, kimden yardım istemesi, hangi durumlarda kuşkulanmalı ve nasıl davranılması konularına odaklandıklarını vurguladı.

Projeyle ilgili yapılan faaliyetlerin bakanlık tarafından takip edildiğini söyleyen İlyas Temel Şafak, bağımlılıkla ilgili özellikle velilere verilen eğitimleri anlattı.

Şafak, “ Bir farkındalık oluşturmak, bu işe bulaşmadan özellikle gençleri ve çocukları korumak adına çok ciddi çaba sarf ediyoruz. Veliler de bizim projemize dahil. Velileri de bilgilendirme yapıp, onların da alması gereken tedbirler konusunda da bilgilendirme çalışmalarımız oluyor. Velilerimizle birebir görüşüyoruz. Sahada kahve ziyaretlerimizde de paylaşımlarda bulunduk.” Dedi.

Dernek Başkanı Hasan Karadayı, Bir El Bin Genç projesinde paydaşların maddi olarak değil manevi olarak destek olduklarını söylerken, kendi imkanları ile proje faaliyetlerini gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU