İSTİKLAL MARŞIMIZIN 97. YILDÖNÜMÜ

...

İstiklal Marşımızın kabulünün 97. yıldönümü Düzce’de bir programla kutlandı. Protokolün de katıldığı programda Turgut Özal Anadolu Lisesi'nin hazırladığı gösteri beğeni ile izlendi.

 

 

İşgal altında geçen yıllarda, halkın ve ordunun moral gücünü arttıracağı düşünülerek 12 Mart 1921 tarihinde Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı dizelerle kabul edilen İstiklal Marşı’nın 97. yıldönümü dolayısıyla Belediye Kültür Merkezinde bir program düzenlendi.

 Vali Zülkif Dağlı ve Belediye Başkanı Dursun Ay ile protokol, daire müdürleri, öğretmenler, öğrenciler  ve vatandaşları katıldığı 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma programı Turgut Özal Anadolu Lisesi tarafından düzenledi.

İstiklal Marşı’nın ortaya çıkışı ve İstiklâl Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy'un hayatının anlatıldığı sunumun ardından öğretmen ve öğrenciler tarafından türküler seslendirilerek şiirler okundu.

İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı, öğrencilerinin hazırladığı oratoryo gösterisinin ardından protokol ve katılımcılar ile birlikte İstiklal Marşı dizelerinin okunmasıyla sona erdi.

Vali Zülkif Dağlı ve Belediye Başkanı Dursun Ay, programdan dolayı öğrencileri tebrik ederek birlikte fotoğraf çektirdiler.

 

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU