İZLENİMLERİNİ DÜZCELİLERLE PAYLAŞACAK

...

Düzce Bisikletliler Platformunun davetlisi olarak Düzce’ye gelen Bisiklet Gezgini Ahmet Mumcu, düzenlenecek söyleşilerde, gezdiği ülkelerde edindiği  izlenimlerini Düzcelilerle paylaşacak.

Bisiklet Gezgini Ahmet Mumcu, Düzce Bisikletliler Platformu Başkanı  Nizamettin Ulaş’ın davetlisi olarak Düzce’ye geldi.

 

 

Dünyanın bir çok ülkesini ve Türkiye’de tüm illeri bisikleti ile gezen Ahmet Mumcu, gezilerinde edindiği tecrübeleri Düzcelilerle paylaşmak için bazı etkinlikler düzenledi.

72 ülkeyi bisikletle gezdiğini söyleyen Mumcu, “ 250 bin km yaptık. Bir süre yurt dışında kaldım, kesin dönüş yaptım. Yurt dışındaki bisiklet turlarımı Düzcelilerle paylaşmak istiyorum.” Diyerek ilk turunu Almanya’dan Türkiye’ye gerçekleştirdiğini dile getirdi.

Bisiklet gezgini olmanın avantajlarından söz eden Mumcu, çok zevkli olduğuna değinerek herkese tavsiye etti.

Düzce Bisikletliler Platformunun düzenlediği turlara katılmak için daha önce Düzce’ye geldiğini söyleyen Mumcu, bisiklet kullanmayı herkese tavsiye etti.

Mumcu, “ Asıl amacımız Düzcelilere bisikleti sevdirmek,  insanlar bisiklete bindikçe, aileler de bisikleti sevenler çoğaldıkça, dolaylı olarak araba sürücülerimiz ailelerinde bir bisikletçi olduğu için daha öngörülü yaklaşacaklardır, trafikte daha çok göz önüne alacaklardır.” Dedi.

Düzce Bisikletliler Platformu Başkanı Nizamettin Ulaş da, Düzce’de bisiklet kullanımının yavaş yavaş arttığını söylerken, bisiklet yollarının önemine dikkat çekti. Ulaş, Ahmet Mumcu’nun katılacağı organizasyonu anlattı.

Ulaş, “ Bugün Düzce Üniversitesinde saat 14:00 ile 16:00 arasında ilk sunumumuzu yapacağız. Daha sonra TSO’da akşam 19:00 da yine bir sunumumuz olacak. Kendi intibalarını anlatacak. 72 ülkeyi gezmiş bir arkadaşımız. Bu kültürü tecrübe ile birleştirip Düzce’deki arkadaşlara verelim istedik.” Şeklinde konuştu.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU