TÖRENLE KİLİS’E UĞURLANDILAR

...

Suriye’nin Afrin bölgesinde operasyon sürdüren kahraman askerlerimiz ile bölgedeki vatandaşlara sağlık hizmeti sunmak üzere Düzce’de 8 gönüllü yola çıktı.

 

 

Sınırda konuşlandırılan Sahra Hastanesinde ilk müdahale yapmak üzere,  Düzce İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE)’de görevli 8 kişiden oluşan ekip bugün düzenlenen törenle Kilis’e uğurlandı.

Eski acil önünde düzenlenen uğurlama törenine Gölyaka Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Adem keleş, İl Sağlık Müdürü İbrahim Özcan ve sağlık personeli katıldı.

 İl Sağlık Müdürü İbrahim Özcan, Afrin bölgesinde ordumuzun gerçekleştirdiği harekata destek amacıyla Düzce’den UMKE ekibinin gittiğini söylerken, ekibin bölgede sağlık hizmeti vereceğini dile getirdi.

Özcan, “ daha önce o bölgede görev yapmış gönüllü 8 arkadaşımızı tekrar o bölgede 20 gün görev yapmak için uğurluyoruz. Bu diğer çalışanlarımıza da örnek olması, vatanımızın bölünmezliği açısından da önemli olduğu için buradayız. Allah arkadaşlarımıza görevlerinde başarılar, sağ salim geri dönmelerini nasip etsin. Sınırlarımız bölünmesin temennimiz budur.” Dedi.

Ekip, yapılan duaların ardından başarı dilekleri ile Kilis’e uğurlandı.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU