HEDEFLERİNDE ÇOK BÜYÜK YOL KAT ETTİLER

...

Aziziyespor Kulüp Başkanı Murat Postoğlu, gençleri madde bağımlılığından uzaklaştırarak spora kazandırma konusunda çalışmalara ilk başladıkları güden bu yana çok önemli yol kat ettiklerini söylerken, daha çok kurtarılacak genç olduğunu ancak lisans çıkartmanın maliyetinin yüklü olduğunu belirterek idarecilerden destek istedi.

 

 

Geçtiğimiz yıllarda mahallede bulunan madde bağımlısı gençleri alarak hem bu kötü alışkanlıktan kurtaran hem de spora kazandıran Aziziyespor’da çok önemli yol kat edildi. Kulüp Başkanı Murat Postolu ve takıma antrenörlük yapan Aziziye Cami İmamı Ömer Meydan’ın çabaları ile kurtarılan çocuklar, uyuşturucu ile mücadelede sporun en iyi çözüm yollarından biri olduğunun örneğini sergiliyorlar.

Aziziyespor Kulüp Başkanı Murat Postoğlu, Ömer Meydan önderliğinde Aziziyespor’un ve madde bağımlılığı ile mücadele çalışmalarının çok iyi gittiğini söylerken, hedeflerine ulaştıklarını, gençleri sokaklardan alarak spora kazandırdıklarını dile getirdi.

Postoğlu, “2013 yılında Uyuşturucu ile mücadeleyi ilk başlatan biziz. Şimdi bakıyoruz, Valimiz, belediye başkanımız, emniyet müdürümüz, alay komutanımız ve STK’lar bu işe sahip çıktılar. Aziziyespor bunu başlattığı için Ömer Hocamla iz çok mutlu olduk. Gençlerimizle aslında bu sene söylediğimizi tam yapamadık. Çünkü, uyuşturucu kullanmayan gençler yüzde 30 iken bunu yüzde 70’e çıkartmışız genç bulamadık, demek ki biz bu işi başarmışız. Aynı yolda devam edeceğiz. Madde bağımlılığından kurtarmak için kanun olması gerekiyor, bütün takımlarda en az 3 kişiyi oynatmamız gerekiyor.” Dedi.

Madde bağımlılığından kurtarılarak takıma alınacak bir gencin lisansı olmadığı durumlarda federasyonun istediği meblağın yüksek olduğunu söyleyen Postoğlu, devletin destek çıkmasını istedi.

Postoğlu, “ Ben federasyonun istediği o 2 bin TL’yi verip o çocuğu getiremiyorum. Bunlara biraz eğilmek lazım. Kulüplere maddi yardım yapılması, yardımın kulübün kendisine verilmemesi lazım. Ben bir çocuk bulup, Valiliğe ya da belediyeye gittiğimde lisansını alın dediğim zaman paranın federasyonun direk hesabına yatırılması gerekiyor ki ben o çocuğu takımda oynatayım.” Şeklinde konuştu.

Düzce’de amatör futbolun daha iyi yerlere gelmesi için kulüp başkanlarına seslenen Postoğlu, “ Başkan başkanlığını, hoca hocalığını yapsın, futbolcu da top oynasın” diyerek, amatör kümede yaşanan sorunları anlattı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU