DEZAVANTAJLI İLKOKULLARA YÖNELİK

...

Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü arasında "4-4'lük Spor Projesi" Protokolü imzalandı. Dezavantajlı okul grubundaki 4 ilkokula yönelik hazırlanan proje ile toplam 184 öğrenci ücretsiz spor eğitim alacak.

 

 

Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ortaklığında  "4-4'lük Spor Projesi" hayata geçiriliyor. Bugün Valilikte düzenlenen törenle kurumlar arasında dezavantajlı ilköğretim okullarında eğitim ve öğretim gören öğrencilere yönelik projenin protokolü imzalandı.

Vali Zülkif Dağlı başkanlığında yapılan imza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Gençlik Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci ve Kızılay Düzce Şube Başkanı Kemal Demir katıldı.

Vali Zülkif Dağlı , çok güzel bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu söyleyerek,  4 okuldaki 89’u kız ve 95’i erkek olmak üzere toplam 184 öğrenciye  belirli bir spor dalında eğitim verileceğini belirtti.

Vali Dağlı, “  Burada çocuklarımıza bizlerin imkan sağlaması lazım ki çocuklarımız spora başlayabilsinler. Bu proje kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz araçları ile çocuklarımızı evlerinden alarak spor tesislerine ulaşımları sağlanacak. Düzce Kızılay İl Başkanlığımızda sağ olsunlar çocuklarımızın eşofman, ayakkabı ve buna benzer tüm malzemelerini karşılayacaklar. Bu şekilde hep birlikte ortak, güzel bir iş yapmış olacağız. Tabi burada 184 öğrenci az değil ama sembolik bir rakam bu. 184 öğrenciyle biz bu projeye başlayıp ilerleyen zamanlarda diğer öğrencilerimize de yaymak istiyoruz. Devletimizin imkânları çok fazla. Yeter ki öğrencilerimiz spora başlamak için hevesli olsunlar. Bu çocuklarımız bir örnek teşkil edecek, bu sayının artacağını düşünüyoruz. Buna dönük kendi çalışmamızı yapacağız..” ifadelerinde bulundu.

4-4’lük spor projesi , 2017-2018 eğitim öğretim yılında Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı merkez dezavantajlı ilköğretim okullarında eğitim ve öğretime devam eden 4. sınıf öğrencilerini kapsıyor.

Öğrenciler oyun ve fiziki etkinlik derslerinde okullarından Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğüne ait servis araçları ile alınarak, branşında uzman antrenörler eşliğinde gençlik spor müdürlüğüne bağlı spor alanlarına getirilecekler. Öğrencilere buralarda, sporun temel unsurları öğretilecek, spora yakınlık testleri yapılarak branşlaşmalarına yardımcı olunacak. Ayrıca öğrencilerin spor eğitimlerini ücretsiz almaları sağlanarak, gerekli planlama ve uygulama yapılacak.

Proje kapsamında Kızılay tarafından etkinliğe katılan 200 öğrenciye eşofman dağıtımı yapılacak.

Özellikle dezavantajlı okullarda öğrencilere ulaşmak, öğrenciler için yeni ilgi alanları oluşturmak, antrenörlerin yeni yetenekler keşfetmesi sağlamak ve öğrencilerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen proje,  aralarında, 100. Yıl, Çamköy, Necmi Hoşver ve Rıza Malatyalı İlköğretim okullarındaki toplam 184 öğrenciyi kapsayacak.  

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU