SEÇKİN PROJELERİNİ ANLATTI

..

Ak Parti Milletvekili aday adayı Erkan Seçkin, milletvekili seçilmesi halinde hayata geçirmeyi planladığı, sanayiden turizme tarımdan sağlığa kadar bir çok alandaki projelerini açıkladı. Seçkin, Düzce’ye hizmet için elini değil gövdesini taşın altına koymaya hazır olduğunu söyledi.

 

 

24 Haziran’da yapılacak genel seçimler için Düzce’den Ak parti Milletvekili aday adayı olan Erkan Seçkin bugün Düzce basını ile kahvaltıda bir araya geldi.

27 nisanda yaptığı  başvuruyla yüce milletimize daha fazla hizmet edebilmek amacı ile Adalet ve Kalkınma Partisinden Düzce Milletvekili Adayı olma yolunda ilk adımı attığını söyleyen Seçkin, kendisine bu yolda Ak Parti’de büyük ilgi ve destek gösterildiğini dile getirdi.

 

FİKİR BİRLİĞİ ÖNCELİĞİMİZ OLACAK

Seçkin, “ İnşallah bu görev bana tevdi edilir ve Düzce’min sizlerle birlikte bu meşakkatli yolu sorunsuz bir şekilde atlatırız diye düşünüyorum. Yapılacak tüm işlerin, öncelikle alınacak tüm kararların toplumsal uzlaşı ve fikir birliği ile alınması ilk önceliğimiz olacaktır. Geçici olarak yapılacak eserler değil, kalıcı hizmetler yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bu bağlamda Akçakoca, Yığılca, Gölyaka gibi ilçelerimizde tarihi ve turistik mekanlarda halkın ve öğrencilerin daha fazla vakit geçirebileceği alanların geliştirilmesiyle birlikte, örneğin Konuralp ve Akçakoca Doğu Roma İmparatorlu’nun önemli kentleri aynı zamanda Osman Bey’in yanında savaşmış olan Konuralp ve Akçakoca Bey’in miraslarıdır. Bir şehrin önce mirası olmalı, mirasıyla anılmalı, biz de bu süreç içerisinde Düzce’yi kendi mirasıyla tanınan bir yer haline getirmeyi amaçlıyoruz. Düzce’de sanayileşmenin çevre ile uyumlu olmasına önemle dikkat ediyoruz. Bugün yaşanan sorun  sadece merkezdeki hava kirliliği değil, Melen Çayı, Akçakoca denizi, Gölyaka yaylalarında da kendini hissettirmektedir.” Dedi.

 

TÜRKİYE'DE BİR İLK

Düzce’deki sorunların yüzde 80’ini sosyo ekonomik sorunlar oluşturduğunu söyleyen Seçkin, şehre 12 ay istihdam katkısı sağlayacak fuar alanı merkezi projesi için dünyanın önde gelen firmaları ile görüşmeler yapıldığını belirtti ve diğer projelerini anlattı.

Seçkin, “ Gölyaka otoban çıkışına yakın toprak pisti de gerçekleştirilmiş bir hava parkı projemiz var. Türkiye’de ilk defa hayata geçirilecek bağımsız hava parkı olarak düşünebiliriz bunu. Bu proje için, THK, havacılık federasyonu, bölge belediyeleri ve kamu kurumları ile görüşmeleri başlattık, örnek olacak hava meydanlarının da incelenleri yapıldı.Akçakoca’daki yat limanına öncelik vermeyi düşünüyoruz. Yat limanının ekonomik ve turizm anlamında Akçakoca’nın tanınırlığını artıracağını biliyoruz. Düzce’nin coğrafi avantajları kullanılarak daha önce ortaya koyduğumuz Onkoloji hastanesi projesi hayata geçirilebilir. Sağlık turizmine uygun hale getirilebilecek bir bölgede yaşadığımızı  söylemek istiyorum. Düzce’nin coğrafi avantajını kullanabileceği bir diğer alan ise sağlık turizmi. Kaplıcaları, yaylaları bir sıhhat merkezi haline getirmek önemli hedef ve kazançlardan biri olmalı. Batı Karadeniz bölgesinde artan onkoloji hastanesi ihtiyacı Düzce merkezi ve ulaşılabilir bir noktada olmasından dolayı seçilebilecek yegâne alandır. Yakın yaylalarda kurulabilecek bir Sanatoryum ve buna bağlı onkoloji hastanesi, Sigara, Alkol, Uyuşturucu ile savaşta büyük kolaylık sağlayacaktır.“ şeklinde konuştu. 

 

CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEK

Seçkin, "Akçakoca bölgesinde hali hazırdaki limanın batı falezinde doğal yapıdan faydalanılarak kurulacak olan yat ve turizm limanı bir diğer projemiz. Karadeniz Marmara hattında seyahat eden tüm yat ve teknelerin barınma, su, yakıt ihtiyaçlarını karşılayacakları cazibe merkezi haline gelecek bir konaklama alanı. Biliyorsunuz Karadeniz’in tek 5 yıldız oteli SkyTover Akçakoca da. Aynı zamanda doğal gaz yataklarından dolayı da Akçakoca sıklıkla uğranılan, toplantılar, konferanslar, eğitimler yapılan bir şehir haline gelmiştir." dedi.

 

DÜZCE'DE REFAH SEVİYESİ YÜKSELECEK

 

Yerli otomobilin Düzce’de üretilemeyeceğini ancak yan sanayisinin geliştirilerek istihdamı artıracak şekilde hayata geçirilmesi taraftarı olduğunu söyleyen Seçkin, projelerini hayata geçirme fırsatı bulması halinde Düzce’de kişi başına düşen gelir miktarının, huzur ve güvenin  artacağını savundu.

“gelecek, bugünden ona hazırlananlara aittir” sloganı ile yola çıktığını söyleyen Seçkin, Düzce’nin yaşanabilir bir şehir olması için elini hatta gövdesini taşın altına koymaya hazır olduğunu sözlerine ekledi.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU