MÜFTÜ CAN DÜZCELİLERİN RAMAZAN’INI KUTLADI

...

Düzce’nin yeni müftüsü Hüseyin Can, Düzce’de farklı kültürlerden oluşan insanların birlik içinde kaynaşmış bir şekilde yaşadığını göreve başlar başlamaz fark ettiğini söyledi, Düzcelilerin ramazan ayını kutlarken, müftülüğün Ramazan’a özel faaliyetlerini anlattı.

 

 

Ordu’nun Fatsa ilçesinden Düzce’ye İl Müftüsü olarak atanan Hüseyin Can geçtiğimiz günlerde göreve başladı. Can, Diyanet İşleri Başkanlığının talimatıyla Ramazan ayı öncesi olması dolayısıyla görevine hemen başladığını söylerken, “ Düzce güzel yer” dedi.

Can, “ Düzce’nin halkı da güzel. Her ne kadar farklı yörelerden insanlar varsa da sanki aynı anne babadan dünyaya gelmiş gibi kaynaşmışlar. Bir bütünlük oluşmuş. Bunu nereden anlıyorsunuz diye sorarsanız, akşam Cedidiye camisindeydim, ilk sohbetimizi orada yaptık. Caminin tıklım tıklım dolduğunu gördüm. Bana hoş geldin diyenlerin farklı şiveleri vardı. Demek ki bu toplum burada kaynaşmış. Düzce’de bir yabancılık çekmeyeceğimi ifade edeyim.” Dedi.

Ramazan ayı ile ilgili de mesaj veren Müftü Can, müftülüğün ramazan’da yapılacak faaliyetlerini anlattı, Düzcelilerin Ramazan’ını kutlayarak dualarının kabul olmasını diledi.

Ramazan ayının bereketi ile geldiğini söyleyen Can, “ Biliyorsunuz Ramazan ayı bereketin güzelliğin çok olduğu bir aydır.Rabbimizin “onu biz indirdik biz koruruz” dediği Kur’an’ı Kerim Ramazan ayında inmiştir. Bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi ramazan ayı içerisindedir. Kur’anı Kerim’in en çok okunduğu aydır. Ramazan ayını biz de Müftülük olarak en güzel en yoğun şekilde geçirmeye çalışacağız. Düzce merkezde 4 camimizde hatimli namaz kılınıyor, yine 4 ilçemizde de  hatimle namaz kılınıyor. Hem sahurda hem de cemaatin durumuna göre öğlen ve ikindi namazlarından sonra mukabeleler okunuyor. İnşallah okunan mukabeleler, ramazan ayında yapılan dualar mazlumların kurtuluşuna, kimsesizlerin kimsesi olmaya vesile olur. Filistin’de, Suriye’de, dünyanın çeşitli yerlerinde akan gözyaşlarının silinmesine vesile olur diyorum. Tüm Düzceli kardeşlerimi canı gönülden kutluyorum, Allah onların dualarını makbul eylesin, bayramı da inşallah esenlik içinde kutlayalım.” Şeklinde konuştu. 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU