YILMAZ MUHTARLARI ŞAŞIRTTI

..

Düzce İl Genel Meclisinin yeni Başkanı Ayfer Yılmaz, hiç de alışık olunmayan bir davranış sergiledi. Yılmaz, yeni başkan seçilmesine rağmen,en çok muhatap olacağı köy muhtarlarının kendisine hayırlı olsun ziyareti yapmalarını beklemeden onları ziyaret etti. Bir ilki gerçekleştiren Yılmaz daha şimdiden  muhtarların gönlünü fethetmeyi başardı.

 

 

İl Genel Meclisinde geçtiğimiz günlerde bir ilk yaşanmış, 24 haziran’da yapılacak genel seçimler için Ak Parti’den milletvekili aday adayı olmak amacıyla görevinden istifa eden Dursun Çakır’ın yerine Ayfer Yılmaz seçilerek Düzce İGM’nin ilk kadın başkanı olmuştu.

Ayfer Yılmaz, ilk kadın İGM Başkanı olarak Düzce siyaset tarihine geçerken, yaptığı ilk icraatlardan biriyle özellikle muhtarların gönlünü kazandı.

İGM Başkanı Ayfer Yılmaz dün, Türkiye Muhtarlar Derneği Düzce Şubesini ziyaret etti. Yaklaşık 70 köy muhtarıyla bir araya gelen Yılmaz, bu beklenmedik ve alışık olunmayan hareketiyle muhtarların gönüllerini fethetti.

Türkiye Muhtarlar Derneği Düzce Şube Başkanı Yaşar Çengel, Başkan Ayfer Yılmaz’ın ziyareti ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, derneği ziyaret eden Yılmaz’ın muhtarlarla istişare yaptığını ve sorunları aktardıklarını söyledi. Çok verimli bir toplantı olduğunu dile getiren Çengel, iyi bir sonuç alacaklarına emin olduğunu söylerken, “ Şu ana kadar yapılmayan bir ilki sayın başkanımız gerçekleştirmiş oldu. Muhtar arkadaşlarımızın kalbinde de taht kurmuştur bu davranışıyla. Yeni seçildiği için bizim ona nezaket ziyaretinde bulunmamız gerekirken, o bizi mahcup etti. Ben gelip yerinde sizlerle istişare edeceğim dedi. Böyle bir toplantıyı yapmanın, bütün sorunları dile getirerek arkadaşlarımızla istişare etmenin verdiği mutluluğu yaşıyorum. Bu sorunlarla ilgili olarak bizlerin de , Valimizin, İGM başkanımızın, siyasi iradenin desteği ile müjdeli haberler vereceğimize inanıyorum.” Şeklinde konuştu.

 

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU