STK VE SİYASİLERDEN ORTAK ÇAĞRI

...

Eğitim İş Sendikası öncülüğünde bir araya gelen STK ve siyasi parti başkanları 19 Mayıs günü düzenlenecek yürüyüşe tüm Düzcelileri davet ettiler.

 

 

Eğitim İş Düzce temsilcisi Hüseyin Arslan, hem son günlerde İsrail’in Filistinlilere karşı katliam yaptığı Kudüs hem de 19 Mayıs günü düzenlenecek yürüyüş ile ilgili bir açıklama yaptı.

Arslan’a, CHP İl Başkanı Vildan Cemşit, Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, ADD Başkanı Atay Yılmaz ve ÇDD Başkanı Canan Çağatay da eşlik ettiler.

“Filistinlilerin yanındayız” diyerek açıklamasına başlayan Arslan, Filistin halkının halkı mücadelesinde İsrail’in katliamlarını kınadıklarını söyledi.

Aslan “ Bugün Filistin halkına zulüm yapanların hedefi çok açıktır. Orta doğuyu dikensiz bir gül bahçesine çevirmek. Filistin halkına karşı işlediği insanlık suçu için İsrail ve ABD’yi kınıyoruz. Ve bir kez daha haykırıyoruz. Katil ABD Orta doğudan defol” dedi.

Sendikalar, dernekler, odalar ve siyasi partilerden oluşan Sivil Toplum örgütleri ile 19 Mayıs Cumartesi günü gençlik yürüyüşü düzenleyeceklerini söyleyen Arslan, tüm Düzcelileri yürüyüşe davet etti.

Yürüyüşün Cumartesi günü saat 13:00 da Düzce belediyesi önünden başlayacağını söyleyen Arslan, “ 19 Mayıs sıradan bir gün değildir. 19 Mayıs Atatürk’ün ulus egemenliğine dayanan tam bağımsız yeni bir Türk devleti kurmak amacıyla başlattığı ulusla hareketin ilk adımıdır. 19 mayıs emperyalizme karşı bağımsızlık savaşının adıdır. Bugün özgür ve bağımsız bir devlet olarak bu coğrafyada yaşıyorsak bunu Atatürk ve silah arkadaşlarına borçluyuz. Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği ulusumuzun geleceği olan Türk gençliği Cumhuriyetin temel değerlerine sahip çıkmaya ve çağdaş Türkiye’nin meşalesini taşımaya devam edecektir. Geçmiş yıllarda olduğu gibi Düzce halkını ve gençleri, 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramını coşku içinde kutlamaya, ulusal birlik ve beraberliğimize güç vermeye çağırıyoruz.” Dedi.  

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU