DÜZCE SİYASETİ BİR DEĞER KAZANDI

...

Düzce O’nu, 24 haziran seçimleri öncesinde MHP Milletvekili 2. sıra adayı olarak tanıdı. Seçim kampanyası boyunca hal ve hareketleri kadar, hitap yeteneği ve seçmene karşı üslubu dikkat çekti. MHP’nin Düzce’den ilk kez vekil çıkartarak 3-0’lık Ak Parti hakimiyetini sona erdirmesinde Ümit Yılmaz kadar Yusuf Arslan’ın da çok büyük payı oldu.

 

 

24 Haziran genel seçimleri sürecinde, MHP Düzce’den aday listesini açıkladığında, eski il başkanı Ümit Yılmaz’ın ardından 2. sıra adayı olarak akademisyen Yusuf Arslan gösterildi. Düzce siyasette hiç görmediği tanımadığı Yusuf Arslan’ı kısa sürelik seçim kampanyası sırasında gördü tanıdı.

Ümit Yılmaz ile birlikte omuz omuza gezmedik yer bırakmayan Arslan, özellikle efendi kişiliği, hitap yeteneği ve söylemleri ile dikkat çekti.

Seçim kampanyası boyunca şansının çok az olduğunu bile bile asla yılmayan Arslan, seçim öncesi değil seçim sonrası MHP aleyhine yaşanan gelişmelerde de Yılmaz’ı bir an olsun yalnız bırakmadı. Ak Parti’nin oyların yeniden sayılmasını istediği 5 günlük süreçte, seçilmemesine rağmen arkasını dönüp gitmek yerine  hem Yılmaz’a hem partiye gece gündüz destek olan Arslan, Düzce siyaset tarihinde değerli bir isim olarak yerini çoktan aldı.

Ayrıca, Yılmaz'ın istifasının ardından İl Başkanlığına getirilen İlhami Caboğlu da, seçim öncesi ve seçim sonrası yaşanan gelişmelerde yaptığı çıkışlar ve açıklamalarla dikkat çekerken, partililer ve ülkücülerin büyük desteği ile birlikte, İl Başkanlığını gerektiği gibi yerine getirdi ve başarının mimarlarından biri oldu.  

Dün akşam Ümit Yılmaz’ın milletvekilliğinin tescillenmesinin ardından yine yanında olan Arslan, Yılmaz’ı tebrik eden ilk kişi oldu.

Partide kutlama yapıldığı sırada birbirlerine sarılarak başarıyı kutlayan Yılmaz ve Arslan, bundan sonra da birlikteliklerinin devam edeceği mesajını verdiler.

Arslan seçim sonucuyla ilgili duygularını açıklarken, “ Hep söyledim, 24 haziran Düzce’mizin miladı olacak dedim. Bunu hep inanarak söyledim. Allah’ın izniyle 5 günlük gecikmeyle de olsa Düzce’mizin miladı oldu. Ümit kardeşimize bütün Düzce’nin yükü yüklendi. Hep beraber ona yardımcı olacağız. Göreceksiniz Düzce’miz bundan sonra daha güzel, daha verimli hizmetler alacak. Hep beraber buna şahit olacağız. Allah yar ve yardımcısı olsun, her daim yanındayız elimizden geleni yapacağız.” Dedi.

Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ise seçim süreci ile ilgili olarak, “ çalışmalar sırasında 4,5 kilo verdim ama 100 kiloluk bir arkadaş kazandım” diyerek espri yaparken, başarıda büyük payı olan ikilinin samimiyeti ve mutluluğu objektiflere yansıdı.

Yılmaz, “ Yusuf kardeşimle el ele kol kola çok güzel bir kampanya dönemi yürüttük. Bundan sonra da çok değerli bilgi ve birikimlerinden muhakkak yararlanmak için sürekli irtibat halinde olacağız. Sadece seçim sürecinde değil çok güzel bir kardeş kazandığımı düşünüyorum.” Şeklinde konuştu. 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar3
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU