AK PARTİ BU KEZ ANKARA’YA İTİRAZ ETTİ

...

Ak Parti Düzce İl Başkanlığının Ankara YSK’ya 24 Haziran seçim sonuçlarına itiraz ettiğini söyleyen  MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, “Ortalığı karıştırmak isteyenler var” diyerek yapılan itiraza tepki gösterdi.

 

 

Düzce seçim sonuçlarına itirazlar bitmiyor. Ak Parti’nin , Merkez İlçe, Gölyaka ve Yığılca’da ki oyların ve geçersiz oyların yeniden sayılmasını istemesi ve  yurt dışı oylarının da eklenerek son rakamların kamuoyu ile paylaşılmasının ardından,   Ak Parti, Kaynaşlı, Çilimli, Gümüşova, Cumayeri ve Akçakoca’nın oylarının yeniden sayılması için de Düzce YSK ‘ya başvuruda bulunmuş, YSK ise yeniden sayımı reddetmişti.

Son olarak yeniden sayılmayan ilçeler için YSK’nın kararını bir üst merci olan 1. Ağır Ceza Reisliğine taşıyarak itirazlarına devam eden Ak Parti’nin bu itirazından sonuç çıkmazken, MHP kanadından, Ak Partinin Ankara’da bulunan YSK’nın Genel Merkezine itirazda bulunduğu iddiası geldi.

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, Ak Parti cephesinin hala MHP’nin vekil çıkarmasına tahammül edemediğini söyleyerek, “ MHP Vekili Ümit Yılmaz’ın üzerinden ellerinizi çekin” dedi.

Cabaoğlu, “ Düzce’de seçimler sonuçlandı. Milletvekilleri Düzce’de Cumhur İttifakı içinde kaldı. Ak Parti 2, MHP 1 vekil aldı. Ancak Ak Parti cephesi hala MHP’nin vekil çıkarmasına tahammül edemiyor. Parti içerisinde ittifaka zarar vermek isteyenlerin olduğu anlaşılıyor. Artık ortalığı karıştırmak ile uğraşmayın. Sizleri kanuni hakkınızı kullandınız ve sayımlar yenilenmedi. Artık aklınızı başınıza alın. MHP’nin vekili Ümit Yılmaz’ın üzerinden ellerinizi çekin. Bizler bu seçimleri pilavla, kuru ekmekle kazandık, halkın güveni ile kazandık. Seçim sonuçları kesinleşti. Düzce’nin milletvekili Ümit Yılmaz’dır” şeklinde açıklamada bulundu.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU