YENİ HOCA CÜNEYT BİÇER

...

Düzcespor Yönetimi uzun uğraşlar sonucunda yeni sezonda takımı çalıştıracak hocasını buldu. Erguvan Tesislerinde yapılan basın toplantısında yeni hoca Düzcespor camiasına basın aracılığı ile tanıtıldı. Yeni Teknik Direktör Cüneyt Biçer Düzcespor ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

 

 

Yaklaşık 10 gündür hummalı bir çalışma içerisine giren Düzcespor Yönetimi görüşme yapılan yaklaşık 10 teknik direktör içerisinde takıma en uygun hoca olarak tespit ettiği Altay kökenli tecrübeli teknik direktör Cüneyt Biçer’de karar kıldı.

 Düzce Belediyesi Erguvan Tesislerinde gerçekleştirilen basın toplantısına  Düzcespor Başkanı Özgür Sağlam, yönetim kurulu üyeleri ve yeni teknik direktör Cüneyt Biçer katıldı.

Düzcespor Başkanı Özgür Sağlam, uzun bir arayışın ardından ince eleyip sık dokuyarak, karşılıklı güven ortamının sağlandığını ve Cüneyt Biçer de karar kıldıklarını belirtti.

Düzcespor’un yeni teknik direktörü Cüneyt Biçer ise, hiçbir zaman kendisi değil ekip olarak başarıyı hedeflediklerini ifade etti. 4 kişilik bir ekiple Düzcespor’a geldiğini söyleyen Biçer, Bir oyuncuya bağlı kalarak değil, gol yükünü farklı oyunculara yıkabilecek bir yapıda oynamak amacında olduğunu vurguladı.

 

ŞAMPİYONLUK KELİMESİ ÇOK AĞIR

Teknik Direktör Cüneyt Biçer, şampiyonluk kelimesinin çok ağır bir kelime olduğunu, sadece yazıldığını ancak altı boş bırakılırsa hiçbir yere varılmayacağını söyleyerek, önce altını doldurmak gerektiğini ifade etti.

Biçer, “Şampiyon olacağız dediğimizde tüm takımın yönetimin ve şehrin hazır olması gerekiyor. Bu hedef içerisinde yola çıkıldığında kısa zamanda nereye gideceğimiz görülür. Şampiyonluk için iki yol vardır, ya çok iyi transferler yaparsınız hedef bir takım olursunuz, çıkarsınız çatır çatır oynayıp şampiyon olursunuz, ya da, bir hazırlığınız vardır sürece bırakırsınız o süreç size bir yerlere taşır. Minimum 5-6 bin seyirciye oynayan bir Düzcespor’un hedefi şampiyonluktur, düşme hattı ile ilgili düşüncelerin bile olmaması gerekir. Bizim hedefimiz ise bu sezon içerisinde ciddi anlamda keyif veren bir oyun ortaya koyabilmek, bu oyun bizi nereye getirebilecekse biz oraya gidecek, tabi ki şampiyonluk ve playoflara kalabilmekte buna dahildir. Şuanda şampiyon olacağız diyerek ahkam kesersek şampiyonluk kelimesi çok ağır olur. Bunu zaman gösterecektir. Gerçekçi ve realist olarak hareket edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

HEDEFİMİZ KESİNLİKLE PLAYOFF ALTINDA DEĞİL

Düzcespor Yöneticisi ve Transfer Komitesi Üyesi Mutlu Kayan ise, daha önce şampiyonluk için iddialı konuşulduğunu ancak gerçekleşmediğini vurgulayarak, öncelik playoff olduğunu dile getirdi.

Kayan,  “Hocamız ile konuşmamızda hedefimizin şampiyonluk olduğunu, ilk 5 in yani playoff un haricinde hiçbir şey düşünmediğimizi, ve kendisini seçerken de özellikle bunlara dikkat ettiğimizi söyledik. Biz bir günde hocayla anlaşabilirdik, Düzce’de yereldeki hocalarımız da vardı ancak, bizler iki sezondur takımın nerelerden döndüğünü, playoftan nasıl ikinci ligi kaçırdığımızı bildiğimiz için projemizi Cüneyt hocamızla böyle paylaştık. Tabi ki kafadan şampiyon olacağız dediğimiz ama olamadığımız var, hocam bunun bilincinde, kadromuzu ona göre oluşturacağız, bütçemizi de ona göre belirledik” dedi.

Konuşmaların ardından Biçer, Düzcespor ile 1 yıllık sözleşmeye imzayı attı.

 

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU