DÜĞÜNDE ORTALIK KARIŞTI

...

Dün gece Cumayeri'nde Bir düğün salonu önünde meydana gelen olayda iddiaya  göre PKK yanlıları ve  vatandaşlar arasında arbede çıktı. Çıkan olaylarda 2 kişi gözaltına alınırken 1 polis memuru hafif yaralandı.

 

 

İddiaya göre, Cumayerli bir genç geçtiğimiz yıllarda Fındık toplamak üzere ilçeye gelen Doğu kökenli kıza aşık oldu. Gençler görüştü ve evlenmeye karar verdi. Çiftin düğünü Cumayeri’nde dün gece gerçekleştirildi.

Gelin tarafı olduğu iddia edilen birkaç kişinin düğün salonunun karşısında alkol alması  Cumayeri’nden bir grup gencin durumu fark ederek uyarıda bulunmasına neden oldu. 

Uyarılmalarına rağmen alkol almaya devam eden şahıslar, iddiaya göre tehditle PKK propagandası yaparak gençlere karşı çıktılar.

Karşılıklı atışmaların ardından bir anda ortalık karışırken, Cumayerli gençler şahıslara linç girişiminde bulundu. Bölgeye gelen Jandarma ve Emniyet güçleri kavgayı güçlük ile ayırırken, alkol alan şahıslar düğün salonuna sığındı.

Olayın ayrılması esnasında bir polis memuru hafif yaralanırken, düğün salonuna kaçan şahıslar için kapının önünde yüzlerce genç beklemeye başladı. Saatlerce kapının önünden ayrılmayan gençler, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ ‘Bu ülkeyi bölemeyeceksiniz’ ‘Teröristler dışarı’ gibi sloganlar attı.

Bölgeye çağırılan emniyet ve jandarma takviye güçleri düğün salonu önünde gençleri ikna etmeye çalıştı. Saatlerce içeride kalan şahıslar geniş güvenlik önlemleri ile karakola götürüldü.

Olay sonrasında yaralanan polis memurunun durumunun iyi olduğu öğrenilirken, şahısların karakolda ki sorgularının devam ettiği öğrenildi.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar3
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU