YENİ KABİNE BELLİ OLDU

...

Seçimlerden sonra herkesin merak ettiği en büyük konulardan biri Yeni Kabineydi. Düzce’nin bakanı Faruk Özlü’nün yeni kabinede yer alıp almayacağı da heyecanla bekleniyordu. Özlü, açıklanan yeni kabinede yer almadı.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yemin etti ve Türkiye yeni sisteme geçti. Gündemin en çok merak edilen konusu ise, yeni kabinede kimlerin yer alacağı ve Bakan Özlü’nün göreve devam edip etmeyeceğiydi.
 
Cumhurbaşkanı bu akşam yeni kabine üyelerini açıkladı. Düzce’nin 1,5 yıllık Bakanlık rüyası sona erdi. Faruk Özlü yeni kabinede yer almadı.
 
7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde adı Milli Savunma Bakanlığı için geçen AK Parti Düzce Milletvekili Faruk Özlü, 1 kasım seçimlerinin ardından  yeni kabinede Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevine getirildi.
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun istifasının ardından AK Parti Genel Başkanlığına seçilen Binali Yıldırım’ın kurduğu 65. Hükümette Faruk Özlü’ye  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevi verildi.
 
Milletvekili seçilmeden önce Savunma Sanayii Müsteşarlığı görevinde,  önemli ve büyük projelerde çalışan Özlü Türkiye'nin kendi tasarımı “ilk milli tankı ALTAY”, “ilk insansız hava aracı ANKA”, “ilk milli gemisi MİLGEM” projelerinin yürütülmesinde Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapmıştı. Bakanlığı döneminde ise özellikle Türkiye’nin yerli otomobili projesi sorumluluğu verilen ve bir çok önemli projenin altında imzası olan Bakan Özlü’nün bakanlık görevi ney yazık ki Düzce’nin beklentisine rağmen sona erdi.
 
İşte yeni Kabine:
 
Başkan  Yardımcısı- Fuat Oktay
 
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül
 
Dışişleri Bakanı - Mevlüt Çavuşoğlu
 
İçişleri Bakanı- Süleyman Soylu
 
Milli Savunma Bakanı- Hulusi Akar
 
Milli Eğitim Bakanı - Ziya Selçuk
 
Sağlık Bakanı-Fahrettin Koca
 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı- Fatih Dönmez
 
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı - Mehmet Cahit Turan
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı - Murat Kurum
 
Tarım ve Orman Bakanı - Bekir Pakdemirli
 
Kültür ve Turizm Bakanı - Mehmet Ersoy
 
Gençlik ve Spor Bakanı- Mehmet Kasapoğlu
 
Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı -
Zehra Zümrüt Selçuk
 
Hazine ve Maliye Bakanı - Berat Albayrak
 
Ticaret Bakanı - Ruhsar Pekcan
 
Sanayi ve Teknoloji Bakanı - Mustafa Varank 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

  • Yorumlar13
  • Onay Bekleyenler0
DÜZCE HAVA DURUMU