Karakter Boyutu :
AHMET ÇODUR

Çok şükür bunları da gördük!..

24 Nisan 2014 - 15:56

Twitter’ı “ihlal” kararı verip erişimi açan Anayasa Mahkemesi’ne “Yasadışı dinlemelerle özel hayatım ihlal edildi” diye başvurup devletten 50 bin lira tazminat isteyen Başbakan Tayyip Erdoğan ’ın başvurusu tartışma yarattı. Erdoğan’ın başvurusunu, Anayasa Mahkemesi’nin, Twitter’a özgürlük kararındaki “etkili yargı yolu olmadığı” tespitine dayandırması dikkat çekti.

22 Nisan 2014 00:00

Başbakan’ın bireysel başvurusu AYM kaydına girdi. Mahkeme başvuruyu önümüzdeki hafta inceleyip eksiklik görülmezse ön incelemeye alacak. Hukukçular ise Erdoğan’ın başvurusunun emsali olmadığını dile getirip “Devleti dava eden ilk Başbakan”yorumunu yaptı.

Düşünebiliyor musunuz? Bu ülkenin Başbakanı tabiri caizse kendi kendini mahkemeye veriyor ve kendi kendinden tazminat istiyor. Kamera şakası gibi değil mi?.. İleride ki günler bunun gibi daha bir çok komikliklere sahne olacak, hatta belki de Anayasa Mahkemesi tarih olacak.. Hatta ve hatta Anayasa Mahkemesi ve üyeleri Başbakan Tayyip Erdoğan’a dik duruşunun ceremesini çekecek gibi geliyor bana. Bu da şu demektir.. Tartışmalı MİT yasasının önünde tek engel olan ve bu yasanın Anayasaya aykırılığına dur diyebilecek tek merci’ nin de ortadan kalkması için bir sebep teşkil edecek.. Vah benim canım ülkem ne hale geldi…..

17 Aralık “Rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda” Bakan çocukları ile beraber sorguya alınan Milli damadımız İranlı işadamı Reza ZARRAPbir süre sonunda Bakan Çocukları ile birlikte salındı biliyorsunuz. Serbest bırakılmasaydı ne olurdu soruları soruldu canım ülkemde ve bir sürü dedikodu üretildi bu hususta.. “Serbest bırakmazsanız öterim” tehditlerinden tutunda, eski İçişleri Bakanının “önlerine yatarım’ a kadar giden dedikodularla çalkalandı Türkiye.

Meğerse bizim hırsız ve rüşvetçi diye tutukladığımız Milli damat Reza Zarrab ülke ekonomisini ayakta tutan ve tüm ülkenin ekonomisini düzelten Milli bir kahramanmış ta bizim haberimiz yokmuş. Hele geçenlerde bir televizyon söyleşisinde öyle bir boy gösterdi ki sormayın gitsin. Çanakkale savaşı kahramanları ve Kurtuluş savaşı kahramanları yanında halt etmiş bu eşi bulunmaz delikanlının yanında. Arkasında Türk Bayrağı fonunu da kullanarak öyle bir döktürdü ki bu eşi bulunmaz kahraman, gözlerimiz yaşardı……A Haberin “Yazboz” programında Türk Bayraklı fonun önünde bu nur yüzlü delikanlı, zavallı ve bir o kadar nankör olan Türkiye için yaptıklarını bir bir sıraladı.. Sonunda da taşı gediğine koydu.. Konuşmanın finalinde şu kelimeleri kullandı bu nur yüzlü delikanlı.. "200 ton altın ihraç edip Türkiye'ye 25 milyar TL gelir sağladım. Cari açığın yüzde 15'ini ben kapattım." dedi. Bazı hesap uzmanları 200 ton altının 16 Milyar TL olduğunu iddia etseler bile damadın ağzından 25 Milyar TL çıktı bir kere. Türkiye ekonomisini kurtaran bu kahraman yalan konuşacak değil herhalde. Evet sevgili okurlar, yakında Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacak ülkede.. Aslında Başbakan tüyoyu da verdi “Türkiye yakında BAŞKANINI seçecek”diye. Arif olan anlar ey Millet!, Reza Zarrap’ın ekonomiyi yönlendirdiği ve ekonomisini kurtardığı bu ülkeye, şöyle güzel bir BAŞKANLIK SİSTEMİ yakışır değil mi?..

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU