Karakter Boyutu :
AHMET ÇODUR

Hatalardan ders çıkarmak!.

03 Haziran 2014 - 13:06

İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın.. İnsana tekme atarak devlet yaşatılmaz.. Akşam yastığa başınızı koyduğunuz zaman “bugün Allah için ne yaptım?... veya bu gün kul hakkı yedim mi?” diye sorguluyor muyuz kendimizi.. yoksa “ben zaten yastıksız yatıyorum” mu diyorsunuz..

02 Haziran 2014 00:00

Kendilerinin seçim meydanlarında oy toplamak için ŞEYH EDEBALİ 'yi sıkça kullandıkları nasihati. “Ey oğul! Bundan sonra öfke bize, uysallık sana. Gücengenlik bize, gönül almak sana....” diyordu ya.. Meğer kazın ayağı öyle değilmiş.. Soma’da yakını madende göçükte bırakanlardan birisi Başbakana biraz sitem birazda acısının verdiği şaşkınlıkla tepkisini sert koyunca, kallavi bir küfürle tokadı da yedi bizim Kasımpaşalı Başbakandan… Tabiî ki yanındaki 150-200 korumasının gölgesinde.. Adama sorarlar madem o kadar cesurdun neden koruma ile dolaşıyorsun diye..

Bakın; tekrarlanan YALOVA’ da AĞRI’ da ve beldelerde seçimlerin tamamını AKP dışındaki partiler kazandı.. Bu demek oluyor ki AKP hızla kan kaybediyor ve güneşin karşısındaki buz gibi hızla eriyor. Güneşin balçıkla sıvanmadığı gibi; yapılan hataları vatandaşından görmezden gelmesini istemek ne kadar abesse, yapılan hatalardan ders çıkarmamakta o kadar abestir. “Her şeyi ben bilirim, en büyük benim” diyerek veya “benim hatalarım sizin doğrunuzdan iyidir” demekte oy istediğin vatandaşına da hakarettir, zaten her seferinde de hakaret etmektedir..

Artık güven vermiyorsun Sayın Başbakan.. Söylediğin her söz ve inadın uğruna attığın her adım bu milleti incitiyor ve şiddetle kırıyor.. Emrindeki Polis teşkilatın senin emirlerin doğrultusunda Şırnak’ da, Lice’de, Diyarbakır’ da veya Doğunun herhangi bir ilinde vatandaşına gösterdiği iltiması maalesef batıdaki vatandaşınagöstermiyorsa o zaman bana adaletten bahsedemezsin.. Doğu ve Güneydoğu konusundaki çekincelerimi; bu ülkeyi seven herkesin içinden geçip de dillendiremediği korkularının olduğunu biliyorum. Ve maalesef bölünmenin ve parçalanmanın hızla geldiğini görüp de, garip garip bir şey yapamamanın ızdırabı ile baktığını da biliyorum.. Her Türk vatandaşı kendi İl, İlçe veya Beldesinde partizanlığın zirve yaptığı, yolsuzlukların artık aleni yapıldığı bir yönetime tepkisini veya ikazını sandıkta kademeli olarak gösterdiğini de biliyorum.Ama ne hikmetse hiç ders almıyorsunuz bu ikazlardan Sayın Başbakan..

Şimdi de tutturmuşunuz Cumhurbaşkanlığı gibi üst bir makama aday oluyorsun. Siz daha bu ülkede Başbakanlığı hakkıyla yapmıyorsun birde Cumhurun başına geçersen yandı gülüm keten helva. Gerçi söylemlerinde Cumhurbaşkanlığına aday değil de BAŞKANLIK sistemine geçeceğinin işaretlerini vermiyor değilsin, “11 Ağustosta Türkiye Başkanını seçecek” diyerek. Bu ülkenin sistemi ve genetiği ile yeterince oynamadınız mı?.. Artık vatandaşınızda bir şey saklamayın, her türlü hakareti aleni söyleyebiliyorsan, bu ülke üzerindeki yapacaklarınızı da söyleyin.. Mesela şunu diyebilirsin mertçe.. “Ey bu ülkenin vatandaşları, biz Büyük Orta Doğu Projesi gereğince Irak‘ın kuzeyinde bir Kürt Devleti kurduk.. Bunun uzantısı olarak ta Türkiye’den 6 vilayeti kapsayan bir toprak parçasını Kürdistan’a verdik ama şu an bunu dillendiremiyoruz.. Ne yapayım sizde anlamak istemiyorsunuz. Oradan Türk askerini çektik, polis gücümüzde orada zaten sembolik olarak duruyor. Zaten kendi Polis teşkilatını kurdular ve devlet kademelerindeki yerleşimlerini de yaptılar. Şehir içlerinde kimlik kontrollerini zaten yapıyorlar. Bak oradaki bu devletin valisi bile APO’ ya methiyeler düzüyor, hala anlayamadınız mı?”  diyebilirsin..

Ama şunu unutma Sayın Başbakan.. Bu ülkenin insanı Babasının, kardeşinin hatta yakın akrabasının bu ülke için kaybedilmesini veya Soma’da ihmaller neticesinde 301 kardeşinin ölmesini unutabilir.. Ama toprak kaybetmesini unutmaz…. Biliyorum da söylüyorum Türk Milletinin genlerinde var bu özellik.. demedi demeyin.. 

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU