Karakter Boyutu :
AHMET ÇODUR

Öyle temele böyle çatı..

17 Haziran 2014 - 17:42

Nasrettin Hoca merhum eşeğini kaybetmiş.. Köyün içinden geçerken de ıslık çala çala geçiyormuş. Köylü hocanın eşeğinin kayıp olduğunu bildiğinden hocanın bu neşeli halini görünce eşeğini buldu zannederek.. “Hocam eşeğini buldun galiba” demişler.. Hoca sakin bir vaziyette “ Yok eşeğimi bulamadım. Ama bir umudum var şu dağın arkasında, orada da bulamazsan siz bendeki ağlamayı seyredin” demiş..

17 Haziran 2014 00:00

Muhalefet partilerimiz CHP ve MHP “ÇATI ADAY” konusunda hemfikir olacaklarını beyan ederek, kaybolmuş olan Türkiye’nin imajını yerine getirecekler diye benim gibi bir çok kişinin sevinmesine sebep olmuşlardı.. “Çok şükür muhalefet artık Türkiye’nin düştüğü girdabı fark etti ve sağcısı, solcusu ile birlikte ülke menfaatlerini düşündüler. Bu kaos ortamını elbirlik yaparak ortadan kaldıracaklar” diye düşünüyorduk.. Ve gönlümüz rahat, göğsümüz kabarmış aynı zamanda içimizde tatlı bir heyecanla bekledik Pazartesi gününe kadar. CHP Genel başkanı KILIÇDAROĞLU nihayet o heyecanla beklediğimiz fıkramızdaki Nasrettin Hocanın beklediği dağın arkasındaki umut gibi ÇATI ADAY’ı açıkladı “Dağ Fare Doğurdu” atasözünü doğrularcasına. Muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İHSANOĞLU….

Kabullenmek şöyle dursun CHP seçmeninde feryat dağları aştı, MHP seçmeninde hakeza figanın bini bir para.. Şimdi diyeceksiniz ki bu adayı kimler seçecek.. Bana göre muhalefetin gösterdiği adaya oy verecek olan kitle AKP liler olacak.. Çünkü adamın kariyeri süper.. Diplomat, Akademisyen, birçok akademik kurumun kurucusu ve üyesi, Entelektüel, yazar ve editör, kültürler arası diyalogun savunucusu… dahası Birleşmiş Milletlerden sonra ikinci büyük uluslar arası örgüt olan İslam işbirliği Teşkilatının Genel Sekreterliğini yapmış.. Aynı zamanda dindar ve bir çok yabancı dili bilen birisi..

Sadece Belediye Başkanlığı yapmamış, adı hiçbir şaibeye, parasal suiistimale karışmamış ve Ticarete kafası çalışmayan birisi yani sadece maaşa talim edecek biri.. Ayrıca Yahudi Cesaret Madalyası almamış, İngiliz Şövalyelik unvanı yok. Yani Türk Milletine hizmet edeceğini söylüyor..

Beni en çok güldüren açıklama ise Devlet Bakanı Bülent ARINÇ dan geldi.. “Ekmeleddin İHSANOĞLU’ na CHP liler oy vermez.. Çünkü bu şahıs dindardır. CHP liler bu yüzden AKP nin adayına oy verir “ diyor.. Tövbe tövbe AKP nin adayı sanki dinsizmiş gibi…

 AKP nin BAŞKAN adayı Sayın Başbakan ise Trabzon’dan bombayı patlattı.. “Muhalefet Çatı adaydan bahsediyor.. Size soruyorum kardeşlerim, bir binaya başlarken çatıdan mı başlarsınız yoksa temelden mi?. Bunlarda temel yok, çatı nasıl olsun..”  Çok komik değil mi?

Bana sorarsanız sevgili dostlar; hiçbir yerde Türk’üm diyemeyen, Türklüğü ayaklarının altına aldım demekten çekinmeyen.. Müslüman Türk’ün zulüm gördüğü yerlerde dut yemiş bülbül gibi sesi çıkmayan hatta kınama bile yapmayan, ama Mısırlı ESMA için salya sümük ağlayan, insanları mezheplerinden ve milletlerinden dolayı horlayan, her yerde rahatlıkla yalan söyleyebilen..   Ayrıca PKK, IŞİD, ELKAİDE vs. vs. gibi terör örgütlerine “bunlar TERÖRİST” bile diyemeyen, dışarıdaki itibarımızı sıfıra indiren birinden Prof. Dr. Ekmeleddin İHSANOĞLU milyon kere dürüst..

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU