Karakter Boyutu :
AHMET ÇODUR

IŞİD, İŞİTTİRDİ!..

08 Temmuz 2014 - 16:03

ABD Eski Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice 2003 yılında yani bundan on bir yıl önce "BOP içinde yer alan 22 ülkede rejimler ve sınırlar değiştirilecek." Demişti, dün gibi hatırlıyorum..

08 Temmuz 2014 00:00

Sonra Başbakanımız 2004 yılında yaptığı bir konuşmasında “Türkiye'nin Ortadoğu'da bir görevi var. Nedir o görev? Biz Geniş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Projesinin Eşbaşkanlarından bir tanesiyiz. Ve bu görevi yapıyoruz biz. Diyarbakır’da BOP’un merkezi olacak, yıldızı olacak..” demişti gururla..Hatta buradaki zevatın sevinç çığlıklarını duymuştuk… “Sevgili Başbakanımız artık Türkiye’ye sığmıyor. Bakın Avrupa ve Orta Doğuya da hükmediyor, işte dünya lideri R. Tayyip ERDOĞAN” slagonları ile..

Başbakan ERDOĞAN, bir dizi ziyaretlerde bulunmuştu bu Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerine.. Ne hikmetse gittiği her yer karıştı, hani derler ya “Maşallah dediği inek sabaha çıkmadı” dercesine..

Libya, Fas, Tunus, Cezayir de rejimler değişti.. Mısır, Suriye ve Irak cadı kazanı gibi kaynıyor. İran, Afganistan ve Pakistan sırada bekliyor.. Pekala Türkiye’de neler olacak, bu fırtınadan nasıl nasiplenecek derken.. Doğudan ve Güneydoğudan askerimizi çektik ve şehir isimlerini değiştirdik fırtına öncesi sessizlik gibi..

Irak paramparça oldu ve halada olmakta.. Duyduk ki IŞİD terör örgütü Musul’da devlet kurmuş.. Bizim siyasilerimiz IŞİD’de bir türlü terör örgütü dememelerinden anlamamız gerekiyordu. ABD ve AB bu devleti ilk tanıyan devletler olmazsa bende bir şey bilmiyorum.. Olan benim zavallı ve Türkiye’den başka çaresi olmayan TÜRKMEN kardeşlerimize oldu.. Koyun boğazlar gibi boğazladılar ve her şeylerini talan ettiler. Başbakan Erdoğan ağzının ucu ile “Orada mezhep çatışması var” der gibi oldu ama işin aslının öyle olmadığını bal gibi biliyoruz.. Daha Musul’daki Türk Konsolosluk personelinden çıt yok…

BDP ve HDP artık seslice ÖZERKLİK zılgıtları atmakta ve APO’yu ininden çıkarma hevesinde. Hükümet ise habire kanun çıkararak bunların önünü açmaktalar.. Doğu ve Güneydoğu vilayetlerimizde de otorite boşluğu had safhaya vardı..

Canım vatanım, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile uğraşıyor şu an.. Cumhurbaşkanı kim olacak vurdumduymazlığını yaşarken TÜRKMEN kardeşlerimizin feryatlarına kulaklarımızı tıkadık acımasızca.

Başbakan ERDOĞAN, AKP nin Cumhurbaşkanı adayı.. Ama bir türlü Başbakanlıktan istifa etmiyor, neden dersiniz?.. Vatandaşını her ortamda fırçalayan ve bağıra bağıra sanki sağırmışız gibi kulaklarımızı tırmalarcasına konuşurken, demokrasi havarisi kesildi birden.. %50 yi sokağa dökerim, Geziciler, Paralel yapı, Alevi, Sünni, Şii derken paramparça edilen halk da büyük bir sersemleme varken bu iş bitirilecek. Cumhurbaşkanlığı seçim konuşmasından birinde Erdoğan; “Bir kesimin değil herkesin cumhurbaşkanı olacağım” dedi.. Söz güzel.. Hoş vaat..Ama inandırıcı değil..Çünkü; herkesin başbakanı olmadı ki herkesin cumhurbaşkanı olsun..

Lafı öyle kıvırarak söylemeyeceğim Beyler.. Başbakan istifa etmediği Başbakanlık koltuğundan Cumhurbaşkanı olacak ve BAŞKANLIK sistemine geçilecek.. Kuzey Irak Kürdistan’ı ile bizde kurulacak Özerk Kürdistan ile birleşecek ve çarşaf çarşaf yayınlanan haritalardaki gibi bu coğrafya şekillenecek. Bayrak ve Milli değerlerimiz zaten ayaklar altında.. İşte o zaman“Hoş geldin ANADOLU CUMHURİYETİ” .. Zaten BOP yani Büyük Ortadoğu Projesi de bunu söylüyor. Ne demişti ABD Eski Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice2003’de…"BOP içinde yer alan 22 ülkede rejimler ve sınırlar değiştirilecek."

O kaddaaaaaar!...

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU