Karakter Boyutu :
AHMET ÇODUR

Bayramınız mübarek olsun!..

23 Temmuz 2014 - 18:39

Dünyanın en mendebur milleti İsrail;

 

GAZZE’de kadın, yaşlı ve çocuk demeden oluk oluk kan akıtırken,  kendilerini Müslüman zannedenIŞİD, birde karı gibi yüzlerini saklayarak MUSUL’da ve KERKÜK’de Müslüman Türk’ün kanını çeşme suyu içer gibi içerken, Müslüman Dünyası Ramazan Bayramını mı? kutlayacak.. Kutlayın beyler kutlayın.. “Kahrolsun İSRAİL “ deyin, boykot edin parası devletimiz tarafından kuruşuna kadar ödenmiş İsrail mallarını.. “Kahrolsun İSRAİL”diyerek tüm dış ticaretinizi paracıklarınız eksilmesin diye devam ettirin.. Sonrada oturun 30 gün oruç tuttuk hatta mahallelerde caddelerde uzuuuun iftar sofraları yaparak halkımızın açlığını giderdik diyerek birde  Bayramınızı da kutlayın..

Yanık bir Anadolu ezgisi var bilirmisiniz? Ey!... kelli felli ekabir takımı.. “Bayram gelmiş neyime, kan damlar yüreğime”…. Bilirsiniz bilirsiniz… Demek ki yıllar öncede Müslüman Türkün kanı emilirken ve bizleri idare eden sözüm ona bu ülkenin büyükleri Bayram yapmaya kalkmış.. Canı yanmış Anadolumun ozanı da bu ezgiyi okumuş.. Gün gelmiş çatmış derler ya “Tarih tekerrürden ibarettir” ve tarih tekerrür etti. Kanla dolan bu coğrafyada Ramazan Bayramı kutlayacağız..

İkide bir Müslüman Türkten dem vuruyorum farkındaysanız.. Bana ırkçı, kafatasçıda diyebilirsiniz..“Milliyetçiliği ayaklarımın altına aldım “ diyen Başbakanımıza nazire olsun diye özellikle yazıyorum böyle.. Çünkü Müslüman Türk için serçe parmağını kaldırmayan bir iktidara daha hoş ve sevecen kelimeler bulamıyorum.. Milyonlarca Suriyeli, Iraklı, Libyalıya kucak açtı benim ülkem.. Bunlar mağdurdur, bunlar vatanlarından mecburiyetten göç ettiler diye sınırlarımızı boydan boya açtık.. Evlerimizde misafir ettik, açlıklarını giderdik, söküklerini diktik.. “Kahrol Sisi”, “Kahrol Saddam”, “ Kahrol Kaddafi” dedik… Mısırlı Esma için salya sümük ağladık… En sonda Filistin için“Kahrol İSRAİL” dedik, kortejler eşliğinde…

Ama iş Kerkük, Musul, Karabağ, Kırım, Uygur dendimi kulaklarımızı tıkadık, sırtımızı döndük kandaşlarımıza.. Bunları katleden, koyun boğazlar gibi boğazlayan, kadınlarına tecavüz eden IŞİD’de terör örgütü bile diyemedik.. Hatta silah gönderdik, yaralılarına baktık hastanelerimizde ama bir türlü “dur yeter be… bu kadarı da fazla oldu” diyemedik.. Şimdi o kişiler sınırlarımıza dayandı ve üç askerimizi şehit etti.. Bölge Valisi “bunlar kaçakçı” dedi, Genel Kurmay “ Bunlar PKK lı terörist” dedi.. Devlet Büyüklerimizde “Gerekli bilgiyi alalım sağlıklı bilgi verelim, vatandaşlarımızı yanıltmayalım. Çünkü bir Çözüm projemiz var, çözüm süreci yaşıyoruz” dendi..Ama bir türlü Allah Belanızı versin, Allah şu mübarek günlerde sizi kahru perişan etsin, Kahrol Işid, kahrol PKK  bile diyemedik.. Sınırlarımızı soydaşlarımıza kapattık, çölün ortasında onları susuz ve aç bıraktık.. Çocuklar açlıktan ve susuzluktan öldüler medeni dünyanın ve Müslüman dünyanın gözleri önünde..

Şimdide Cumhurbaşkanı seçecekmişiz, biz daha CUMHUR olamadık ki başkanını seçelim. Daha bizde Millet şuuru yok, Müslümanlık terbiyesi yok ki Koca devlet olalım..

Bu kadar mı kör olduk, bu kadar mı insafsız, izansız olduk.. Demek ki daha insan olamamışız..

Bayram mı kutlayacağız şimdide.. Kutlayın bayramınızı… Daha hala özgür, milli değerlere saygılı ve inançlı bir toplum olamadık ki birde Bayram kutlayalım..

Ne içten söylemiş, ne kadar yerinde söylemiş bu garip Müslüman Türkün garip ozanı bu günlere nazire yaparcasına… “Bayram gelmiş neyime, kan damlar yüreğime…”

Bayramınız Mübarek olsun Ey!.. Millet…

 
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU