Karakter Boyutu :
AHMET ÇODUR

Hizmet için varız!...

03 Mart 2015 - 11:40

Türkiye’de ve de özellikle Düzce’de 2015 seçimleri için AKP Düzce Milletvekilliği aday adaylığını açıklama enflasyonu ile karşı karşıyayız.. Şu ana kadar 67 aday adayı oldu..

Her birinin ağzında aynı kelime “HİZMET İÇİN VARIZ”… “HEP BİRLİKTE YENİ TÜRKİYE”..

Bir de “YENİ TÜRKİYE” lafı söyleniyor ya ve hiç biriside bu sözün içini dolduramıyor ya.. Nedir bu “Yeni Türkiye” sorusuna muhatap bile bulamıyor ya…. İşte ben burada derin düşüncelere dalıyorum..

Arkadaşlar reklam arası bitti, film başladı ve 2023’te isteseniz de istemeseniz de vizyona girecek” dediklerinde neyi anlatmak istedi bu zavallı kadın, onu da anlamış değilim.. Yoksa reklam arası dedikleri 90 yıllık CUMHURİYET mi?... Göreceğiz bakalım, 90 yıllık Cumhuriyet reklam arası mı? yoksa filmin başımı? Allah ömür verirse hep beraber göreceğiz..

Biz şimdi asıl konumuza gelelim, Türkiye’nin her yerinde ve Düzce’de aday adayı enflasyonu yaşıyoruz.. Kimisi dua istiyor seçilmesi için, kimisi de bol vaatli seçim manifestoları ile karşımıza çıkıyor.. Samimi olduğunu iddia edende var, dürüst ve tecrübeli olduğunu iddia edende.. Sanki bundan öncekiler üç kağıtçı, samimiyetsiz ve hırsızmış gibi.. Hatta bayan adaylarının “KADINLAR ÖLDÜRÜLMESİN” diye aday olduğunu açıklaması beni şaşırttı.. Sanki kadına şiddeti göremeyen ve tecavüzleri cezasız bırakan hatta tacizcileri kollayan başka bir iktidarmış gibi bu bayan kardeşimiz Milletvekili olursa şıp diye kesilecekmiş intibaı uyandırdı bende.. Bu insanların aklı ile dalga geçiyorlar desem bana yazık, doğru söylüyorlar desem Düzceliye yazık olacak, şimdi ben diyeyim siz söyleyin..

İşin en garip tarafı nedir biliyor musunuz?.. CUMHUR’un başı olduğunu iddia eden yani Cumhurbaşkanı Sayın R.Tayyip Erdoğan İl, İl dolaşıyor 400 Milletvekili istiyor.. Hangi parti için istediğini de söylemiyor.. O zaman şöyle bir şey çıkıyor, 400 milletvekili istediğine göre sadece AKP lilerin Cumhurbaşkanı oluyor. Anlayacağınız % 55 in şu an Cumhurbaşkanı yok..

Evet nerde kalmıştık, “HİZMET İÇİN VARIZ” dememiş miydik? Sizde anlayın hangi parti için istediğini.. “400 Milletvekili verin bana Türkiye sil baştan değiştireceğim” derken Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’nu yok sayması ne demek oluyor.. Yoksa adına BAŞKANLIK dedikleri bir sistem için mi bu kadar çaba sarf ediyor..

O zaman Düzceli Milletvekili aday adayı kardeşlerim hiç bana darılmasın gücenmesin.. Sadece parmak kaldırmaktan öteye gitmeyecek olan Milletvekilliği için Düzcelinin onuru ile bu kadar oynamasınlar. YENİ TÜRKİYE palavrası da fos çıkacak.. Bunun adı tek adamlık ve sabit düşünce. Türkiye Cumhuriyeti yani T.C. ismi üzerinde yapılanlar demek ki boşuna değilmiş. Böyle devam ederse Cumhuriyeti falan artık rüyalarımızda görürüz.. Adını isterYENİ TÜRKİYE koyun ister NEW TURKEY hiç fark etmez.. Sayın ERDOĞAN’ın buyurduğu gibi “O yasa öyle veya böyle çıkacak” dediği “İÇ GÜVENLİK” yasası, hani Polise geniş yetkiler veren yasa var ya, işte o yasa ile beraber birde bakmışsın hop “POLİS DEVLETİ” olmuşuz. Hayırlı uğurlu olsun demekten başka bir söz kalmayacak bize..

Evet, ne diyorduk, “Hizmet için varız” demişlerdi değil mi?.. Tabii ki Hizmet için Varız diyecekler, Cumhuriyetin dibi oyacağız diyecek halleri yok herhalde.. 3 dönem Milletvekilliği seçimlerinden 3-0 alan AKP’nin Düzce için neler yaptığına bakarsak o zaman anlayacağız bu seçimin Düzce ve Türkiye için ne kadar önemli olduğunu..  

Ne demişti Sayın Cumhurbaşkanı…”400'ü verin Yeni Türkiye'yi kuralım. 400'ü verin Başkanlık sistemini kuralım.” Daha ne desin adam….

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU