Karakter Boyutu :
AHMET ÇODUR

Kayıkçı kavgası...

27 Mart 2015 - 12:39

Birkaç gündür ülke gündeminde bir numaraya gelen Bülent ARINÇ- Melih GÖKÇEK ORATORYO’su (Oratoryo: 16. Yüzyıl Roma’sında hem Kilise hem de Tiyatro müziğinin karışımı lirik, epik ve çileyi anlatan bir müzik türü..) başladı.. Biletleri ise kapış kapış gidiyor..

25 Mart 2015 00:00

İktidar endişeli, muhalefet bıyık altından kıskıs gülüyor.. Ama benim gibi düşünenlerde korku ve telaş başladı. Gidenler hep benim öz değerlerimden gittiği için tedirginlik hat safhaya vardı.

Bu kavga bize neyi unutturdu biliyor musunuz?.. Dolmabahçe görüşmeleri unutturuldu, Diyarbakır Nevruz kutlamalarındaki çirkinlikler unutturuldu, Üniversitelerdeki PKK yandaşlarına verilen tavizler ve orada okumak isteyen gençlerimizin okumaları nasıl engelleniyor, o unutturuldu…. En önemlisi binlerce ordu mensubumuzu kumpasla bertaraf eden ve onları itibarsızlaştıran ve de kimilerinin hayatlarına mal olan ERGENEKON ve BALYOZ safsatasının SAVCISI olan Sayın Cumhurbaşkanı R. Tayyip ERDOĞAN’ın “KANDIRILDIK ve ÇOK SAFMIŞIM” ifşası unutturuldu..

Bu ikilinin kavga sözcüklerini burada yazsam terbiyem izin vermez. Köpek gibi havlamaktan tutunda, kucağa oturmaya varan hatta toprakların haraç mezat cemaate peşkeş çekilmesine kadar giden kavga. Hiç kimse çıkıp “Yahu tüm bunları Melih GÖKÇEK yaparken sen neredeydin veya ne iş yapardın.. “ diye sormuyor. Ankara satılmış, hükümet kandırılmış, askere kumpas kurulmuş, yabancı devletler bizi dinlemiş, polis darbe yapmış ama bunlar sütten çıkmış AK kaşık gibi tertemiz.. Teflon tava gibi mübarekler hiçbir pislik veya bulaşık yapışmıyor bunlara. Geldik değilmi eski AKP Milletvekili M. Dengir FIRAT’ın sözlerine.. Ne demişti “Bizim Melih biraz şıllıktır..”

Tüm bu kavgalar olurken Ankara’nın göbeğinde, bu tür meselelerde cevap vermeden sorumlu ve görevli Mehmet METİNER boş durur mu?. Kim bu Mehmet Metiner demeyin, AKP Adıyaman Milletvekili, hani zamanın Başbakanına bağlılığını “Biatse Biat, İtaatsa itaat..” diyen yağdanlık. Zat-ı Muhterem Twitter hesabında ne diyor bu kavga için. “Nasıl ki Bülent ARINÇ içimizde gizlenen paralelci ise, Beşir ATALAY’da partimizi bölmek isteyenlerin sözcüsüdür. İkisi de istifa etmelidir. Kefenimizi giydik son Peygamberimizi gerekirse kılıçlarla savunacağız. Hodri meydan diyoruz Fethullah GÜLEN ve onun kuyruğu olan vekillerimize..” Gördünüz mü bak Beşir ATALAY’da bu Oratoryoya sokuldu. Sırada kimler var onu ilerleyen zamanlarda göreceğiz..

Tüm bunlar olurken her şeye müdahil olan ve her yerde 75 Milyonun Cumhurbaşkanı olması gerekirken her toplantısında “Sizden 400 milletvekili istiyorum. Hem yeni bir anayasa hem de BAŞKANLIK sistemini getireceğim. Çünkü bu ülkeyi Anonim Şirket gibi yöneteceğim..” diyerek parti sözcülüğüne soyunan Cumhurbaşkanı R. Tayyip ERDOĞANne yapıyor?. Hayret Vallahi susuyor, meydanlarda avazı çıktığı kadar bağıran ve her şeye bir açıklama yapmayı kendinde zorunlu gören Cumhurbaşkanı susuyor… İşte o zaman ben bu kavganın KAYIKÇI KAVGASI olduğu hükmüne varıyorum.

Çok büyüksün Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK hem de çok ileri görüşlü.. 90 yıl öncesinden bu günleri görüp “İktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.”diyerek biz Türk Gençliğine gerekli ikazı yapmıştın. Demek ki sana olan düşmanlıkları, kinleri ve garezleri bunların pisliklerini o zamandan görüp ifşa etmendenmiş.

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU