Karakter Boyutu :
AHMET ÇODUR

Terörü lanetliyorum

22 Temmuz 2015 - 13:34

Kim olursa olsun, neye inanırsa inansın, hangi bahaneye sığınırsa sığınsın insan hayatına kast eden canileri ve terörist hedefleri tartışmasız, ama sız ve ön şartsız lanetliyorum.

 

Teröre sebep olanlara, gerçekleştirenlere, önünü açana, fırsat verene hatta Suriye'ye savaş bahanesi yapılacak ve bu terörle desteklenecek sözlerini aylar önceden duyduğumuzda "yok ya, o kadar da değil.."diyorduk ya, bizi yanılttıkları için mevcut hükümeti de şiddetle kınıyorum..

Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu isimli paravan bir oluşumun,“Kobani’yi beraber savunduk, beraber inşa ediyoruz” kampanyası çerçevesinde toplanan kalabalığın Suruç’a hareketi felaketle sonlandı. 31 ölü 103 yaralı, SURUÇ' da bilanço bu..

Terör örgütü PYD’ye yardım ve yataklık hevesiyle Kobani’ye açılan koridordan geçme gayesi taşıyanları ateşin içine iten, canlı bomba alçaklığıyla muhatap yapan ilişki ve irtibatların sis perdesi de mutlaka aralanmalıdır.

Terör kanlı yüzünü, acımasız yanını, hain niyetini Adıyaman ve Şanlıurfa’da bir kez daha açığa vurmuştur.

Adıyaman Merkez/Doğanlı ve Çatalağaç bölgesinde bölücü terör örgütü militanlarının açtığı ateş sonucunda bir vatan evladı şehit olurken, ikisi de yaralanmıştır.

Benim anlayamadığım, Suruç'daki terörün sorumlusu olarak Işid militanı canlı bomba gösterilirken ve bu cinayetlerin sorumlusu olarak Işid gösterilirken PKK neden Adıyaman'da askerimize saldırdı aynı gün.. Neden Kandil'den geçip Işid'i vurmadı?..

O zaman bu iş tezgah.. Bu güne kadar "PKK bir terör örgütüdür.." diyemeyenler ve meclis koridorlarında fink atanlar şimdi bize akıl veriyorlar.. "Derhal silahlanın..".... Aynı gün Adıyaman'da askerimize saldırıyorlar... Ne demişti PKK nın meclis uzantısının eşbaşkanı “artık halkımız kendi güvenliğini almak durumunda”...

Hemen ertesi gün İstanbul'un değişik yerlerinde hak arama ayağına ve güya sözüm ona Terörü lanetleme adına terör uygulayanlar bunun hesabını bu millete verecekler..

Yıllarca bu mübarek ülkeTERÖR illeti ile uğraştı durdu ve ülkesine yapacağı yatırımları teröre kurban etti.. Binlerce vatandaşımız bu illet yüzünden ya hayatını kaybetti, ya da sakat kaldı. "Analar ağlamasın..." adı altında teröristi "gelin ovada siyaset yapın.."diyerek şımartan ve tepemize çıkaran zihniyet şimdi bana"terörü ortak lanetliyelim.." demesin.. Ben 40 senedir onları lanetliyorum.

1980 öncesi bu ülkenin evlatlarını sağcı, solcu diye birbirine düşürenler başarısız olunca, Kürt, Türk adı ile germeye devam ediyorlar.. 80 öncesi ölen bir solcu ise"oh iyi oldu, bir Komünist daha temizlendi.." derken sağcı öldüğünde ise "Bir Faşist daha geberdi.." sevinç çığlıklarını atarken bu ülke üzerinde hesap yapanlar ise her iki tarafa da "Yürü be koçum seni kim tutar.." kandırmacası ile kıyıdan kıs kıs gülüyordu..

Şimdi ise bu işi biraz daha modernize ederek etnik kimlikler üzerinden kaşıyorlar kabuk bağlamış yaramızı.. Kürt açılımı, Roman açılımı, Ermeni açılımı veya Arap Baharı adına kişileri hatta ülkeleri göbeğinden ikiye böldü. BOP adına Libya, Fas, Tunus, Cezayir, Mısır ve Irak'ıparçaladılar. En son Suriye üzerinden Türkiye bu şerefsizliğe ve hayasızlığa aday oldu.. Sınırlarımızdan kimin girdiği kimin çıktığı bilinmezken içimizden birisi çıktı ve bir laf etti. "Suriye bizim iç meselemizdir.."  dedi ve dinamitin fitilini ateşledi..

Evet Dostlar, TERÖRÜ LANETLİYORUM sebep olanlarla birlikte.. Alevi-Sünni ayrımı yapanları da lanetliyorum.. Türk-Kürt ayrımı yapanları da.. Bu ülkeyi asla ve kat'a böldürmeyeceğiz, bölemeyecekler hiç bir zaman. Çünkü biz bu ülkeyi 30 kupona almadık..

  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU