Karakter Boyutu :
AHMET ÇODUR

Kırım'dan gelirim...

03 Mart 2014 - 17:46

Hasan MUTLUCAN dendiğinde, bizim yaştakilerin aklına hemen Kıbrıs Barış Harekatı gelir ve Hasan MUTLUCAN gelir (Allah Rahmet etsin).. Onun davudi ve gür sesi ile terennüm ettiği Kırım türküsü.. Coşku ve gururla hep bir ağızdan marş gibi okurduk bu türküyü...

 

 

 

Kırım’dan gelirim gelirim,
Adım da Sinan’dır hey aman!..
Kılıncımın suyu yar suyu
Kandır da dumandır hey aman!..


Kırım’dan gelirim gelirim
Atım da araptır hey aman!..
Gizlenme Nemçe ru, Nemçe ru
Sinan da buradadır hey
Meydan da buradadır hey
Halin de haraptır hey aman!..

KIRIM denilince benim aklıma sürgün gelir, acı gelir ve gözyaşı gelir.. Zalim Rus’un tren vagonlarına doldurarak anayurtlarından nasılda Sibirya’nın içlerine kadar dondurucu soğukta sürgün edilişi gelir.. Kan gelir, dağılan aileler gelir ve bu hikayeleri anlatan komşularımız gelir..

Şimdi ise yine Rus’un istilasına gark oldu, Rus’un mezalimine duçar oldu  KIRIM.. Sovyetlere ilhakını da Mesut YILMAZ sebep olmuştur, Sovyet doğalgazından dolayı.. Elbette ki sadece KIRIM Müslüman Türk’ü bu mezalimlere uğramadı coğrafyamızda. Müslüman UYGUR Türk’ü Çinliler tarafından zulüm görmekte ve Azerbaycan Türk’ü Ermeni-Rus ittifakı ile HOCALI’da katledilmiştir, katledilmektedir.

Pekâlâ, biz ne yapıyoruz Müslüman Türk’ün katli esnasında. Tüm ARAP dünyasına ağlamaya zorlanmaktayız.

KIRIM yanarken, dört parmağını yukarıya kaldırma zahmetinde bulunmayanlara sesleniyorum. Orada zulüm görenler Müslüman değil mi yoksa?.. Veya sizin anladığınız İslam nedir onu söyleyin de bizde bilelim. Hiç mi canınız acımıyor veya hiç mi buğz etmiyorsunuz bu mezalime?.. Hani iktidar olmak için Hz. Ömer’in bir sözünü kullanmıştın ya..“Dicle kıyısında bir kuzuyu bir kurt kapsa Allah bana bunun hesabını sorar diye korkuyorum”… Ne oldu sizin o hamaset dolu sözlerinize… Yaptığınız onca pisliğin üzerini örterken hiç acımıyorsunuz, onlarca kişiyi görevlerini yaptı diye ekmeğinden ederken aslan kesiliyorsun da, Kırım konusunda, Uygur Türkleri katledilirken veya Hocalı’ da katliam yapılırken basit ama onurlu olan KINAMAYI bile çok görüyorsun bu Millete.. Hani nerde senin “Van Münüt” lerin, hani nerde senin boyun damarların şişene kadar bağırarak attığın nutuklar. Sen sadece malikânendeki paraları sıfırlamakla kalmamışsın; onurunu haysiyetini, insanlığını da sıfırlamışsın, çok yazık acıyorum size.

Acıyorum size; siz bu Milletin oyları ile geldiniz başımıza çöktünüz ailecek. Bu Millet siz ve yandaşlarınızı binlerce yıl kimseye muhtaç olmadan bakacak kadar zenginleştirdi. Suriye’ye militanlara gönderdiğiniz TIR’lar dolusu silahı, KIRIM’a da gönderebilirdin. Korkma sizi kimse yadırgamazdı, çünkü hangi millete mensupsun bilmiyorum ama Türk’ün kanayan yarasına parmak bassaydın bu Millet seni daha uzun yıllar başına taç ederdi…

  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DÜZCE HAVA DURUMU